7 januari 2021 - 20:40 - Wereld
Het Marokkaanse leger (FAR) heeft eind december 25 Centraal-Afrikaanse soldaten bevrijd die gevangen werden gehouden op een militaire basis in Bakuma. De soldaten waren drie dagen eerder ontvoerd door gewapende groepen van de UPC (Eenheid voor Vrede in Centraal Afrika) en de FPRC (Volksfront voor de Renaissance van de Centraal-Afrikaanse Republiek).
De complexe operatie is uitgevoerd door een Marokkaans militair commando, dat werd ondersteund door helikopters van de Sri Lankaanse speciale eenheden. De 25 gijzelaars zijn opgevangen in Bangassou, een verzamelplaats van de internationale coalitie.
Sinds gewapende groepen van de Eenheid voor Vrede in de Centraal-Afrikaanse Republiek een staatsgreep hebben gepleegd, is er in het land een burgeroorlog uitgebroken.
De opstandelingen hebben na de presidentsverkiezingen van 27 december bijna twee derde van het land onder controle gekregen. Ondanks de aanwezigheid van buitenlandse troepen vinden er confrontaties plaats tussen de opstandelingen en het leger van de Centraal Afrikaanse Republiek.
Ruim 7 ton drugs onderschept voor kust Mehdia
Marokko bereidt heropening grens Sebta voor
Marokkaanse vermoordt echtgenoot om met minnaar te zijn
Marokko neemt deel aan toerismebeurs Tel-Aviv
Zus Dounia Batma komt op 13 maart vrij
Valse politieagenten opgepakt in Tetouan
Marokkaan riskeert 10 jaar gevangenisstraf voor graffiti in Mexico
Zwitsers stemmen vandaag over boerkaverbod
Said (17) zit vast in vreemdelingencentrum op Gran Canaria
Marokkaanse MIVB-bestuurder gedecoreerd met de gouden medaille in de Kroonorde
Abdelmadjid Tebboune: "Algerije zal Sahara nooit opgeven"
België: toegang tot ouderenzorg voor mensen met migratieachtergrond blijft moeilijk
Marokkaan ontmoet Barça-voorzitter en gaat viraal in Spanje
Coronavaccin verplicht voor wie op bedevaart wil gaan