2 november 2015 - 13:30 - Cultuur
De verkoop van de Marokkaanse collectie van de Franse ontwerper Yves Saint Laurent en zijn voormalige partner Pierre Bergé heeft zaterdagavond in Marrakech 1,4 miljoen euro opgebracht. Dat is drie keer meer dan verwacht.
Volgens het veilingshuis Acturial werden 247 kunstwerken verkocht. De waarde van de werken werd op 300 tot 30.000 euro geschat.
Een moskeedeur uit de 17e eeuw bracht met 93.000 euro het meest op. Een trouwriem met goud en smaragden uit Fez werd voor 57.000 euro verkocht en een Koran uit de 15e-16e eeuw voor 47.000 euro.
De winsten zullen worden gebruikt om een museum over de in 2008 overleden Yves Saint Laurent in Marrakech op te richten. Het museum opent naar verwachting in 2017 nabij de Majorelle tuin, eveneens eigendom van Pierre Bergé en Yves Saint Laurent. Een deel van de winst zal voor het onderhoud van de tuin worden gebruikt.
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Lamine Yamal baalt: geen auto van FC Barcelona
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Marokkaanse douaneregels voor auto-overdracht diaspora
Marokkaans Ayoub bakt beste pizza ter wereld
Sean Paul kiest Marokko voor nieuwe videoclip (video)
French Montana en Swae Lee openen FIFA WK clubs
Uitstel voor Saad Lamjarred na chantage
Geheimen van Marokko: de gouden draden van het brokaat
Saad Lamjarred vecht deze week celstraf voor verkrachting aan
Chinese tv-hit kookt in Tanger
"Holy sh!t"-actrice Nora Dari in tranen op set
Marokkaanse actrice Naïma Bouhmala overleden