Zoeken

Francesca Chaouqui, Marokkaanse adviseur van Paus Franciscus, gearresteerd

- Wereld

Geschreven door Laila A.

Francesca Immacolata Chaouqui, Italiaans-Marokkaanse adviseur van Paus Franciscus, is door de politie in het Vaticaan gearresteerd. Zij wordt er samen met een Spaanse prelaat van verdacht geheime documenten te hebben gestolen.

Volgens Italiaanse media werden de document op de computer van Libero Milone, hoofd van de Rekenkamer, op zijn kantoor nabij het Sint-Pietersplein gestolen.

Francesca Chaouqui en Vallejo Balda werden op zaterdag en zondag door een rechter in het Vaticaan gehoord. De Marokkaanse werd vervolgens vrijgelaten vanwege haar "samenwerking met de onderzoekers" terwijl Balda in voorlopige hechtenis werd gehouden.

Na voor Ernst & Young te hebben gewerkt was de 31-jarige Marokkaanse door Paus Franciscus tot adviseur benoemd. Zij is gespecialiseerd in communicatie en is sterk aanwezig op sociale media, wat haar veel kritiek opleverde in het Vaticaan.

Lees meer

Spanje arresteert drie Marokkanen verdacht van terrorisme

Drie Marokkanen zijn in de nacht van maandag op dinsdag in de regio van Madrid gearresteerd voor hun vermeende samenwerking met de terreurbeweging Islamitische staat.

Benoeming Marokkaanse Francesca Chaouqui als adviseur Paus omstreden na intieme foto’s

De benoeming van Francesca Chaouqui, advocate van Marokkaanse afkomst, als lid van de Commissie Financiën van het Vaticaan, is omstreden in Italië.

Marokkaan in Italië vermoordt vrouw voor ogen kinderen

In het Italiaanse Cesena heeft een 35-jarige Marokkaan zijn ex-vrouw in het bijzijn van hun drie kinderen vermoord.

Marokkaanse spionne in Spanje berecht

Een Marokkaanse vrouw staat deze week in de Spaanse hoofdstad Madrid terecht voor spionage. De vrouw wordt ervan verdacht geheime documenten aan Marokko te hebben doorgespeeld.

Spanje arresteert Marokkaanse op weg naar IS

Een 18-jarige Marokkaanse die zich bij de terreurbeweging Islamitische Staat in Syrië wilde aansluiten is zaterdag door de Spaanse politie gearresteerd.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team