27 februari 2023 - 15:00 - Economie
De Marokkaanse export naar China is in 2022 sterk gestegen. In de top 3 staan met name elektrische apparatuur en aanverwante industriële producten, mineralen, textiel- en leerproducten.
De Africa-China Development Cooperation Association, zegt in een rapport dat de algemene administratie van de Chinese douane heeft gemeld dat de Marokkaanse export naar China in 2022 zijn hoogste niveau ooit heeft bereikt, met een totale waarde van bijna 910 miljoen dollar tegen 824 miljoen dollar in 2021. Het betreft een stijging van 9,41%.
Lees ook: Marokko en China versterken bilaterale samenwerking
Elektrische apparatuur en aanverwante industriële producten voeren met een waarde van 526 miljoen dollar, of 57,85% van de totale export, de export aan. De uitvoer van mineralen komt op de tweede plaats met 245 miljoen dollar in 2022, tegen 240 miljoen dollar in 2021, of 26,95 % van de totale uitvoer.
Met een waarde van 76,28 miljoen dollar of 8,39% van de totale export, vervolledigen textiel en lederproducten de top 3. Textiel is goed voor 67,29 miljoen dollar en de uitvoer van leerproducten voor 1,95 miljoen dollar, aldus het rapport.
Lees ook: Luchtaanvallen Gaza: PJD roept op te verbreking betrekkingen met Israël
De explosie van de Marokkaanse export naar China wordt verklaard door de Chinees-Marokkaanse overeenkomst die in 2019 werd ondertekend, maar ook door de plannen van Koning Mohammed VI voor de heropleving van de nationale economie, die enorm heeft geleden door de gevolgen van de Covid-19 pandemie en het Russisch-Oekraïense conflict.
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Racisme in België live op televisie onthuld
Oneerlijke Concurrentie? Europa klaagt over Marokkaanse avocado-import
Marokko pompt honderden miljarden in transformatie
Doorbraak in Marokkaans gasproject in Tendrara
Grote Zwitserse groep vestigt zich in Marokko
Marokko zoekt LNG-terminal voor Nador West Med
Export watermeloenen naar EU, Marokko verliest
Woede in Casablanca om peperdure waterrekening
Sluiting B.Laban-winkels in Egypte door schadelijke bacterie: volgt Marokko?