Bejaarde Marokkaan ligt maanden dood in huis in Italië
Een 74-jarige Marokkaan werd op maandag dood aangetroffen in zijn appartement in de Italiaanse Perugia. De man leefde al jaren alleen.
10 februari 2014 - 19:13 - Nederland
Elou Akhiat, Marokkaanse vrouw die enkele dagen geleden de wijnbar ’Uva Dolce’ heeft geopend in Rotterdam, wordt met de dood bedreigd.
De doodsbedreigingen volgen op de publicatie in de krant Metro van een artikel over de 40-jarige Marokkaanse en haar nieuwe wijnbar. De bar opende zaterdagavond officieel, in het bijzijn van de politie.
De Marokkaanse weet dat ze een moeilijke keuze heeft gemaakt en dat ze veel negatieve reacties mag verwachten. Maar de jonge vrouw snakt ernaar om te doen wat ze wil.
"Ik wil zijn wie ik ben. Zo leer ik mijn kinderen ook dat ze iemand moeten zijn in plaats van niemand. Het openen van een wijnbar druist misschien in tegen de islamitische cultuur waarmee ik ben opgegroeid, maar het voelt goed. Ik wil doen wat ik zelf wil, ben zelfstandig en onafhankelijk."
Elou Akhiat is dochter van een Imam. Ze is in Marokko geboren en kwam als baby naar Nederland.
Lees meer
Een 74-jarige Marokkaan werd op maandag dood aangetroffen in zijn appartement in de Italiaanse Perugia. De man leefde al jaren alleen.
Een 11-jarig Marokkaans meisje is woensdag in Spanje overleden toen de balk van een schommel afbrak. Het kind kreeg de balk op het hoofd.
Drie Marokkanen behoren tot de 200 meest invloedrijke mensen in Nederland in 2013. Dat blijkt uit een ranking van De Volkskrant.
Een Marokkaan werd dinsdag op de grens met Sebta gearresteerd met ruim 140.000 euro op zak. De man die in Nederland woont wilde het land verlaten zonder aangifte te doen van het...
Uva Dolce, de omstreden wijnbar van de Marokkaanse Elou Akhiat in Rotterdam, werd gesloten omdat de exploitatievergunning verlopen is.