9 juni 2025 - 09:40 - Economie
Marokkaanse blauwe bessen zijn een ware hit in de Verenigde Staten, zo blijkt uit de recente exportcijfers. In de eerste drie maanden van het huidige seizoen (2024-2025) overtreffen de volumes nu al de totale export van de afgelopen vier seizoenen samen.
Volgens het U.S. Census Bureau exporteerde Marokko in de eerste drie maanden van het seizoen 2024-2025 maar liefst 525 ton blauwe bessen, met een waarde van bijna 5 miljoen dollar. Deze significante toename benadrukt de toenemende vraag naar Marokkaanse blauwe bessen in de VS, zo meldt EastFruit.
Lees ook: Nederland waarschuwt: glas in blauwe bessen uit Marokko
De export begon dit jaar bovendien vroeger dan normaal, al in januari in plaats van maart, gedreven door de aanhoudend sterke Amerikaanse vraag. In de Verenigde Staten zijn blauwe bessen bijzonder geliefd, erkend als een gezond en veelzijdig ingrediënt voor zowel snacks als desserts.
Lees ook: Marokko blauwe bessenmacht geworden
Marokko startte in 2004 met de commerciële teelt van blauwe bessen. Sindsdien is het koninkrijk uitgegroeid tot de derde grootste exporteur ter wereld, direct na Peru en Chili. Opmerkelijk genoeg heeft Marokko zelfs de Verenigde Staten ingehaald, die ooit de pioniers waren op dit gebied. Alleen al in 2024 is het areaal bestemd voor de blauwe bessenteelt met 1500 hectare uitgebreid. De hoge kwaliteit van Marokkaanse blauwe bessen is een belangrijke factor in hun succes; ze realiseren doorgaans hogere winsten dan die uit andere landen, met een verschil van 2 tot 3 dollar per kilogram.
Historische prijsdaling olijfolie in Marokko
Marokko krijgt (eindelijk) toegang tot Amerikaanse vismarkt
Lynk & Co verovert Marokko met wagens van de toekomst
Rekening van 38.000 euro na weekje Marokko, Orange reageert
Schokkend: kakkerlak in tajine in Rabat
Marokko blokkeert lading runderen, duizenden dieren vast in haven
Historische prijsdaling olijfolie in Marokko
Marokko krijgt (eindelijk) toegang tot Amerikaanse vismarkt
Marokko blokkeert lading runderen, duizenden dieren vast in haven
Banken Marokko "plegen misbruik"
Miljoenendeals ondanks protesten: Marokko exporteert volop naar Israël
Chinese ’megakranen’ maken haven Tanger nog groter
Textiel, luchtvaart,... Turkse investeerders storten zich op Marokko
Marokkaanse fiscus vindt slimme strategie tegen fraude