20 mei 2015 - 22:30 - Marokkanen in het buitenland
©
Jamal Mounir Qnioun, ambulancier van Marokkaanse afkomst, is dé held van de week in België. Hij redde een 88-jarige man uit een brandende woning in Wervik.
De ambulancier uit Kortrijk aarzelde volgens Het Nieuwsblad geen ogenblik toen hij een straat inreed en merkte dat er rook uit een brievenbus kwam.
Jamal was op weg naar Wervik met een patiënt toen hij de rook zag. "Ik ben meteen gestopt. De ziekenwagen parkeerde ik op een veilige afstand, want mijn patiënt lag er nog in."
Van buren vernam Jamal dat de bejaarde bewoner waarschijnlijk nog in de woning was. "Ik trapte de voordeur van de woning stuk en ging meteen op zoek. Door de hevige rookontwikkeling moest ik echter weer naar buiten. Daarna probeerde ik met Pasquinel Deleersnyder (een buurman) om via de buren langs de achterzijde van de woning de bewoner te bereiken. We sprongen over het hek en gingen op zoek."
Marokkaanse vastgoedsector in diepe crisis
Deal met Brazilië: Marokko koopt KC-390 millennium
Marokko bespreekt visumplicht voor Europeanen
Gezochte crimineel houdt opzichtig huwelijk in Nador
Gendarme gedood door doorrijder in Marokko
Nieuw hitterecord in Marokko: 50°C
Vijf grootste fouten bij verkoop huis in Marokko
Marokko te duur voor eigen diaspora
Belangrijke mededeling voor wie via Tanger Med reist
Marokkaanse diaspora: vijf douanevalkuilen die je moet kennen
Vijf fiscale valkuilen voor Marokkanen in het buitenland
Vijf onbekende belastingvoordelen voor Marokkanen in het buitenland
Woede over rederij Balearia op Marokko-route
Frustratie bij diaspora-investeerders: "Marokko verstikt onze projecten"