Zoeken

Marokkaans Kamerlid overleden in Frankrijk

- Wereld

Geschreven door Mehdi Khabbouj

Een Marokkaans Kamerlid van de Istiqlal partij is afgelopen woensdag in Frankrijk overleden.

Mohamed Larbi Bourras, zat vast in het Europees land sinds de sluiting van de grenzen en het luchtruim in Marokko.

Abdessalam Lebbar, voorzitter van de Istiqlal partij, maakte de informatie bekend. Mohamed Larbi Bourras zal volgens hem in Frankrijk worden begraven.

In een toespraak in de Tweede Kamer maakte onderminister Nezha Louafi van Buitenlandse Zaken bekend dat 90% van de in het buitenland overleden Marokkanen in het land van het overlijden werden begraven.

Door de sluiting van de grenzen strandden 18.226 Marokkanen in het buitenland. De regering heeft hen herhaaldelijk gevraagd om geduld te hebben omdat de situatie uitzonderlijk is. De ambassades en consulaten van Marokko in het buitenland zorgen, wanneer nodig, voor onderdak, voedsel en medische zorg.

Lees meer

Tragische einde voor in Londen gestrande Marokkaanse vrouw

Een Marokkaanse vrouw met gezondheidsproblemen die vanwege de sluiting van de grenzen in Londen vastzat, is eind vorige week overleden.

Nieuwe fatwa: begraven moslims op niet islamitische begraafplaatsen mag

In Frankrijk geeft een nieuwe fatwa toestemming om overleden moslims buiten islamitische begraafplaatsen te begraven.

Frankrijk: 147 Marokkanen dood door coronavirus

In Frankrijk overleden 147 leden van de Marokkaanse gemeenschap aan de gevolgen van het coronavirus. Allen werden in het Europees land begraven.

Gestrande Marokkanen doen oproep aan Koning Mohammed VI

Honderden Marokkanen die sinds de sluiting van de grenzen in het buitenland vastzitten, hebben een oproep gedaan aan Koning Mohammed VI om naar Marokko te worden gerepatrieerd.

Koning Mohammed VI helpt in het buitenland gestrande Marokkanen

Koning Mohammed VI heeft besloten om het dossier van in het buitenland gestrande Marokkanen van minister Nasser Bourita van Buitenlandse zaken af te nemen en aan het ministerie...

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team