19 november 2024 - 06:00 - Marokko
Een Marokkaanse man, Rachid Harshaoui, en zijn Duitse vrouw worden sinds vrijdag vermist. Het echtpaar was op dat moment aan het wandelen in het M’Semrir-gebergte in de provincie Tinghir. Ondanks een intensieve zoekactie is er nog geen spoor van hen gevonden.
Bezorgde familieleden sloegen alarm nadat ze sinds vrijdag niets meer van het koppel hadden vernomen. De autoriteiten startten daarop een zoekactie waarbij de Koninklijke gendarmerie, lokale autoriteiten en vrienden van de vermisten betrokken zijn. De omgeving wordt grondig uitgekamd, inclusief de bergen en valleien.
Lees ook: Overstromingen Spanje: vermiste Marokkaanse levend teruggevonden
Gezien de sneeuwval en hevige regen in het gebied, zijn ook helikopters ingezet. Deze speuren de omgeving af naar eventuele sporen van een auto-ongeluk of een auto die in een ravijn is gestort. Tot nu toe hebben de inspanningen niets opgeleverd.
"De zoektocht gaat onverminderd door," verzekert een woordvoerder van de lokale autoriteiten aan de pers. "We doen er alles aan om het vermiste echtpaar te vinden. We begrijpen de zorgen van familie en vrienden en verzekeren hen dat we geen enkele moeite zullen sparen." De gouverneur van de provincie volgt de situatie op de voet.
Lees ook: Vermiste leraar na vier dagen dood aangetroffen in Chefchaouen
Op sociale media reageren vrienden van het echtpaar met steunbetuigingen aan de families. Ook roepen ze op tot intensivering van de zoekactie. De ambassades van Frankrijk en Duitsland hebben hun medewerking aangeboden aan de Marokkaanse autoriteiten.
Marokko krijgt (eindelijk) toegang tot Amerikaanse vismarkt
Lynk & Co verovert Marokko met wagens van de toekomst
Rekening van 38.000 euro na weekje Marokko, Orange reageert
Schokkend: kakkerlak in tajine in Rabat
Marokko blokkeert lading runderen, duizenden dieren vast in haven
Incident op luchthaven Marokko: passagiers Ryanair opgesloten (video)
Lynk & Co verovert Marokko met wagens van de toekomst
Schokkend: kakkerlak in tajine in Rabat
Incident op luchthaven Marokko: passagiers Ryanair opgesloten (video)
Moordzaak Anouar in Tanger: familie wijst naar broers
Politieke aardbeving verwacht na corruptieonderzoek in Marokko
Vakantie in Marokko? De 10 must-buys!
Marokko kiest voor Russische technologie
"Dit had ik nooit verwacht": Britse influencer in shock na trip in Marokko (video)