18 september 2014 - 22:39 - Wereld
Het woord ’Marokkaan’ is een van de meest gebruikte scheldwoorden op school in Nederland. Dat blijkt uit de voorlopige resultaten van een onderzoek van de Nationale Academie voor Media en Maatschappij.
Behalve ’Marokkaan’ kiezen jonge pesters voornamelijk voor homo, hoer en Jood. Volgens de initiatiefnemers van het onderzoek werd er met een vijftigtal onderwijsprofessionals gesproken.
De definitieve resultaten van het onderzoek zullen in oktober bekend worden gemaakt. Leerkrachten kunnen sinds vandaag via de PestThermometer meedoen aan het onderzoek. Zij kunnen er aanduiden welke scheldwoorden hun leerlingen gebruiken.
Volgens Bamber Delver, directeur van de Academie (NAMM), zal het onderzoek de soms harde realiteit op school tonen. De resultaten kunnen ook meespelen in de ontwikkeling van een nieuw anti-pestbeleid.
Marokkaans vastgoed illegaal vanuit Europa verworven
Spanje vreest verlies Sebta en Melilla
Marokkaanse Sahara: nu ook Rusland?
Khadija weigerde avances en werd verminkt, zware celstraf
Atlas Leeuwen: 12 overwinningen die alles veranderen
Nieuw record verbroken in Marokko
Spanje vreest verlies Sebta en Melilla
Marokkaanse Sahara: nu ook Rusland?
Miss Univers en Marokkaanse verloofde: afrekening op Instagram
Algerije beschuldigt Marokko van "stelen" couscous
Meer dan derde Belg heeft buitenlandse roots
Marokkaanse courgette nekt Europese boeren
Gedwongen tot huwelijk in Marokko, daarna tot seks: Ariane’s strijd
Verplichte cursus voor Marokkanen vóór aankomst in Vlaanderen