25 februari 2020 - 16:40 - Wereld
Een Marokkaanse man heeft afgelopen vrijdag voor chaos gezorgd in Melilla. De man beklom een gebouw in een openbare tuin en dreigde vervolgens met zelfmoord.
De man wilde met zijn actie aandacht krijgen voor zijn zaak. Hij heeft politiek asiel aangevraagd in de enclave en stelt dat hij zichzelf van het leven zal beroven als zijn aanvraag wordt geweigerd.
Volgens de man wordt hij in Marokko vervolgd omdat hij aan demonstraties van de Hirak beweging in de Rif heeft deelgenomen. Als hij wordt teruggestuurd dan zal hij naar eigen zeggen tot een gevangenisstraf worden veroordeeld.
Het park werd ontruimd en volledig afgesloten door de politie. Enkele Marokkaanse getuigen hielpen vervolgens de man te overtuigen niet te springen. Meerdere uren waren nodig om hem te kalmeren en beneden te helpen.
Worstel jij met zelfmoordgedachten of maak jij je zorgen om iemand anders? Bel 0900-0113 of chat anoniem via www.113.nl
Marokko’s auto-industrie groeit, Spanje onder druk
Brusselse agent veroordeeld voor lekken in moordzaak Soufiane Benali
Belasting betalen in Marokko verandert
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Brusselse agent veroordeeld voor lekken in moordzaak Soufiane Benali
Spanje vreest verlies Sebta en Melilla
Marokkaanse Sahara: nu ook Rusland?
Miss Univers en Marokkaanse verloofde: afrekening op Instagram
Algerije beschuldigt Marokko van "stelen" couscous
Meer dan derde Belg heeft buitenlandse roots
Marokkaanse courgette nekt Europese boeren
Gedwongen tot huwelijk in Marokko, daarna tot seks: Ariane’s strijd