Zoeken

Marokkaan in Melilla dreigt met zelfmoord als hij geen asiel krijgt

25 februari 2020 - 16:40 - Wereld

Geschreven door Mehdi Khabbouj

Een Marokkaanse man heeft afgelopen vrijdag voor chaos gezorgd in Melilla. De man beklom een gebouw in een openbare tuin en dreigde vervolgens met zelfmoord.

De man wilde met zijn actie aandacht krijgen voor zijn zaak. Hij heeft politiek asiel aangevraagd in de enclave en stelt dat hij zichzelf van het leven zal beroven als zijn aanvraag wordt geweigerd.

Volgens de man wordt hij in Marokko vervolgd omdat hij aan demonstraties van de Hirak beweging in de Rif heeft deelgenomen. Als hij wordt teruggestuurd dan zal hij naar eigen zeggen tot een gevangenisstraf worden veroordeeld.

Het park werd ontruimd en volledig afgesloten door de politie. Enkele Marokkaanse getuigen hielpen vervolgens de man te overtuigen niet te springen. Meerdere uren waren nodig om hem te kalmeren en beneden te helpen.

Worstel jij met zelfmoordgedachten of maak jij je zorgen om iemand anders? Bel 0900-0113 of chat anoniem via www.113.nl

Lees meer

Marokkaanse vrouwen krijgen zware straf in Melilla

Twee Marokkaanse vrouwen zijn door de rechtbank van eerste aanleg in Melilla tot zes maanden gevangenisstraf veroordeeld voor het achterlaten van hun kinderen.

Marokko opgeschud door reeks raadselachtige zelfmoorden

In Marokko werd in de afgelopen dagen een reeks zelfmoorden gemeld in verschillende steden. Zeker zes mensen beroofden zichzelf van het leven.

Nederland: FvD-voorman niet vervolgd voor Marokkanentweet

Thierry Baudet zal niet worden vervolgd voor zijn omstreden bericht op Twitter over Marokkanen. De politie heeft besloten om geen aangifte te doen.

Groot alarm bij consulaat van Marokko in Lille

Een jogger heeft voor enige paniek en chaos gezorgd in de Bourgogne straat in Lille, waar het Marokkaans consulaat gevestigd is.

Marokkaanse homoseksueel krijgt politiek asiel op Canarische Eilanden

Een 32-jarige Marokkaanse man die homoseksueel is, heeft politiek asiel gekregen op de Canarische Eilanden. Hij was het koninkrijk ontvlucht omwille van de druk vanuit zijn...

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team