Libië: tientallen Marokkaanse migranten in gevaar
Ruim 3500 migranten waaronder tientallen Marokkanen, verkeren in gevaar in opvangcentra voor migranten in het zuiden van Tripoli, waar een gewapend conflict woedt.
19 augustus 2020 - 16:40 - Wereld
Een Marokkaanse man is vorige week bij een terroristische aanslag in Libië om het leven gekomen. De Libische Rode Maan in Zintan zorgde voor de begrafenis van het slachtoffer.
Alyaoum24 bericht dat het slachtoffer dankzij zijn vingerafdrukken was geïdentificeerd. Het lichaam van de man vertoonde ernstige verwondingen.
Marokkanen in Libië beleven een moeilijke situatie. Door de afwezigheid van een Marokkaanse ambassade in het land is het voor hen moeilijk om hulp te verkrijgen van Rabat.
In de afgelopen jaren kwamen tientallen Marokkanen in het land om het leven bij aanslagen tussen gewapende groepen. Een jaar geleden waren elf Marokkanen om het leven gekomen bij een luchtaanval op een vluchtelingencentrum in Tripoli.
Lees meer
Ruim 3500 migranten waaronder tientallen Marokkanen, verkeren in gevaar in opvangcentra voor migranten in het zuiden van Tripoli, waar een gewapend conflict woedt.
De Marokkaanse Mohamed Mendaq wordt al een maand vermist in Libië. Zijn familie is naarstig op zoek naar hem en roept mensen op om contact met hen op te nemen als ze meer weten.
Onder de zeven Marokkanen die omkwamen bij de luchtaanval op een vluchtelingencentrum nabij Tripoli in Libië, bevindt zich een 26-jarige jongeman uit Beni Mellal.
Een Marokkaans kind is afgelopen woensdag overleden toen hij ongezien op een veerboot probeerde te stappen in Melilla.
De Europese Unie is zeer te spreken over de bijdrage die Marokko heeft geleverd aan de diplomatieke successen die er zijn geboekt in Libië. Andrea Cozzolino, de voorzitter van...