Zoeken

Marokkaan in Canada verandert naam om werk te vinden, een foute beslissing!

15 december 2015 - 22:30 - Marokko

Geschreven door Laila A.

Mohammed woont sinds 2001 in Canada. Hij solliciteerde tientallen keren met zijn echte naam maar werd nooit voor een baan geaccepteerd. Hij besloot daarom een Canadese naam te nemen. Een beslissing waar hij veel spijt van zal krijgen.

Mohamed Benjelloun kwam veertien jaar geleden in Quebec aan met een doctoraat op zak. Na voor tientallen jobs te zijn geweigerd ondanks zijn opleiding besloot hij zijn naam in oktober 2014 te veranderen naar Martin Savard.

Deze beslissing bracht al snel problemen met zich mee. Werknemers weigerden hem zelfs te ontmoeten. De naam op zijn diploma’s was namelijk niet dezelfde als op zijn identiteitspapieren... In Marokko werd Mohammed ook niet meer erkend. Het land weigerde hem een paspoort en stemmen mocht hij ook al niet meer.

Onder druk van zijn vrouw en familie besloot Martin zijn echte naam terug te nemen. Een eerste verzoek werd geweigerd. Pas na een tweede aanvraag en een lange procedure werd Mohammed terug Mohammed.

Lees meer

Koning Mohammed V krijgt vrijheidsprijs postuum

Koning Mohammed V heeft de vrijheidsprijs ’Martin Luther King Jr-Rabbin Abraham Joshua Heschel’ postuum gekregen.

Koning Mohammed VI geeft Joodse wijk Marrakech oude naam terug

De Joodse wijk Hay El Mellah, de straatjes en pleinen krijgen hun oude namen terug. Dat heeft Koning Mohammed VI tijdens een bezoek aan Marrakech besloten.

Royal Air Maroc weigert Marokkaanse op vlucht naar Saudi-Arabië

Marokkaanse luchtvaartmaatschappij Royal Air Maroc heeft een Marokkaanse vrouw op een vlucht naar Saudi-Arabië geweigerd. De vrouw had nochtans een geldig vliegticket, een visum...

Mohamed krijgt geen baan, Matthijs wel met hetzelfde cv

Mohamed El Alili werd onlangs met de harde realiteit van de Nederlandse arbeidsmarkt geconfronteerd. De jongeman zal zijn ervaring niet snel vergeten.

Aanslagen Parijs: Koning Mohammed VI betuigt medeleven

Koning Mohammed VI heeft in een bericht aan de Franse Premier Manuel Vals de "volledige solidariteit van Marokko" geuit, na de aanslagen van Parijs afgelopen nacht.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team