16 januari 2015 - 12:25 - Sport
Ruim 7000 atleten nemen dit jaar deel aan de internationale marathon van Marrakech. De loopwedstrijd wordt op 25 januari gehouden in de zuid-Marokkaanse stad.
De atleten komen zoals elk jaar uit heel de wereld voor de grootste en snelste marathon op het Afrikaans continent. Oder hen, de Keniaanse kampioenen Stephen Tum, Kipkoech Kotut en Felix Kiprotich. Marokko is uiteraard ook sterk vertegenwoordigd met onder meer Hassan Ahouchar, Lahcen Mokraji, Hanane Janat, Soumiya Labani en Malika Benlfakir.
De marathon staat dit jaar onder het teken van natuur en milieu. Voor de gelegenheid zal Marrakech dezelfde dag autovrij zijn. De actie is bedoeld om de bevolking bewust te maken van de enorme vervuiling in Marokkaanse steden.
Atletiekkampioen Jaouad Gharib is de eregast van deze 26 editie. De winnaar van de mannenmarathon krijgt 15.000 dollar. Voor de vrouwenmarathon is de eerste prijs 8000 dollar
Mohamed Knidiri, voorzitter van de vereniging Grand Atlas, organisator van de marathon, verklaarde dit op dinsdag tijdens een persconferentie in Casablanca.
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Lamine Yamal baalt: geen auto van FC Barcelona
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Marokkaanse douaneregels voor auto-overdracht diaspora
Marokkaans Ayoub bakt beste pizza ter wereld
Lamine Yamal baalt: geen auto van FC Barcelona
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Hakim Ziyech met moeder, Nayef Aguerd en Kurt Zouma in Marrakech
FC Barcelona komt naar Marokko!
Hachim Mastour: "Ik was een crash-test"
Atlas Leeuwen: 12 overwinningen die alles veranderen
Na Brighton wil andere grote club Azzedine Ounahi
Tarik Khbabez heeft droom voor Marokko