28 juni 2019 - 15:40 - Wereld
Een vastgoedmakelaar, eigenaar van een pand in Nador waarvan de waarde op 50 miljoen dirham wordt geschat, heeft Marokko verlaten en in België bescherming aangevraagd.
De man stelt met de dood te zijn bedreigd door een maffia. Hij wordt nu beschermd door de Belgische politie. Een criminele organisatie wilde hem vermoorden om zijn eigendommen in handen te krijgen.
Volgens Assabah wordt de criminele bende door een bekende van de vastgoedmakelaar geleid. Hij zou ervoor zorgen dat het slachtoffer met een jonge vrouw zou trouwen. Zij zou hem vervolgens overtuigen om zijn eigendommen op haar naam te zetten. Eenmaal de eigendomsoverdracht in orde zou hij worden geliquideerd.
De man wist niet dat hij in de val werd gelokt en stemde ermee in om met de jonge vrouw te trouwen, ook al was hij al getrouwd en vader. De bende zorgde voor een bewijs van celibaat en betaalde een adoel om het huwelijk te sluiten.
Toen de man het plan van de bende ontdekte besloot hij naar het buitenland te vluchten. Hij deed ook aangifte bij de rechtbank in Nador en wordt door een lokale mensenrechtenorganisatie geholpen.
Britten verlaten Costa del Sol voor Marokko
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Lamine Yamal baalt: geen auto van FC Barcelona
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Marokkaans Ayoub bakt beste pizza ter wereld
Brusselse agent veroordeeld voor lekken in moordzaak Soufiane Benali
Spanje vreest verlies Sebta en Melilla
Marokkaanse Sahara: nu ook Rusland?
Miss Univers en Marokkaanse verloofde: afrekening op Instagram
Algerije beschuldigt Marokko van "stelen" couscous
Meer dan derde Belg heeft buitenlandse roots
Marokkaanse courgette nekt Europese boeren