27 maart 2025 - 06:00 - Marokko
Het Marokkaans agentschap voor luchthavens (ONDA) heeft het ontwerp onthuld van de nieuwe hub-terminal die zal worden gebouwd op de luchthaven Mohammed V in Casablanca.
De toekomstige hub-terminal, ontworpen in de vorm van een "H", belichaamt een moderne architectonische visie die is geïnspireerd op het Marokkaanse erfgoed en de natuur. Het ontwerp integreert Andalusische ornamenten, Amazigh-tapijten uit het Atlasgebergte en traditionele bogen in een harmonieuze compositie. Het dak zal worden gebouwd met bejmat, zellige en aardse kleuren, als eerbetoon aan de zuidelijke provincies van het koninkrijk. Het ontwerp is ook geïnspireerd op de natuurlijke krachten van de Atlantische Oceaan, waarbij de vloeiende architectonische lijnen de balans symboliseren tussen kracht en rust.
Lees ook: Casablanca krijgt gigantische nieuwe luchthaventerminal
Dit ambitieuze project is niet alleen bedoeld om te voldoen aan de eisen van een hub-operatie die voldoet aan internationale normen, met name op het gebied van bagageafhandeling en het gebruik van loopbruggen, maar zal ook voldoen aan de behoeften van de verwachte ontwikkeling van het luchtverkeer, met name in verband met het ontwikkelingsprogramma van Royal Air Maroc.
Lees ook: Marokko bouwt nieuwe internationale luchthaven in Marrakech
De nieuwe terminal zal tevens worden aangesloten op de hogesnelheidslijn tussen Kenitra en Marrakech, waardoor reizigers snel en gemakkelijk toegang hebben tot de belangrijkste steden van Marokko.
Duizenden banen bedreigd in Marokko
Anouar Ait El Hadj schittert in Champions League
Real Madrid geeft jonge slachtoffer aardbeving Al Haouz nieuwe thuis
Halal vlees op school in Canada, ouders boos
Prinses Lalla Salma duikt weer op in Marokko
Laatste rit in noodlottige kabelbaan: het verhaal van Hind en Aziz
Duizenden banen bedreigd in Marokko
Prinses Lalla Salma duikt weer op in Marokko
Drie jaar cel voor Marokkaanse activiste Saida El Alami na koninklijke gratie
Opmerkelijke uitspraak in Marokko: ontrouwe man hoeft cel niet in
Marokko rijdt toekomst in: 43.000 nieuwe vrachtwagens
Marokko pakt goudmarkt aan: goedkoper goud voor iedereen?
Ophef om haastige opknapbeurt voor komst Koning Mohammed VI
Spectaculaire redding in Al Hoceima: man vast op steile rotswand (video)