Sterke toename geldoverdrachten wereld-Marokkanen naar Marokko
De geldoverdrachten van Marokkanen in het buitenland naar hun land van herkomst zijn in het eerste kwartaal van het jaar sterk gestegen.
- Marokko
In alle rechtbanken van Marokko komt een speciaal loket voor wereld-Marokkanen. Dat bevestigde minister Mohamed Aujjar van Justitie deze week.
Volgens de bewindsman zal in de komende dagen een nota aan alle rechtbanken in het land worden gestuurd over de opening van een speciaal loket voor Marokkanen in het buitenland.
Aujjar antwoordde op een vraag in het parlement over de verzoeken van wereld-Marokkanen, dat er ook lokale comités zullen worden opgericht bestaande uit een magistraat, een vertegenwoordiger van de officier van justitie en een griffier.
De afdeling heeft eveneens maatregelen getroffen voor de uitvoering van internationale en bilaterale overeenkomsten inzake justitiële samenwerking met betrekking tot in het buitenland wonende Marokkanen, hun persoonlijke status, het voogdij- en bezoekrecht en de uitvoering van vonnissen.
Er komen tevens brochures in het Arabisch, Frans, Spaans en Engels met juridische informatie en een vereenvoudigde uitleg over gerechtelijke procedures.
Lees meer
De geldoverdrachten van Marokkanen in het buitenland naar hun land van herkomst zijn in het eerste kwartaal van het jaar sterk gestegen.
Sinds het begin van de zomeroperatie Marhaba 2018 zijn 961.000 in het buitenland gevestigde Marokkanen in Marokko aangekomen om er de zomervakantie door te brengen.
Een honderdtal leden van de Marokkaanse gemeenschap in het buitenland zijn door Marokko uitgenodigd om aan de festiviteiten van het Troonfeest op maandag 30 juli deel te nemen.
Sinds het begin van de zomeroperatie Marhaba 2018 zijn 531.000 wereld-Marokkanen in Marokko aangekomen om er de vakantie door te brengen.
De Marokkaanse overheid gaat in gemeentehuizen en administratiediensten speciale loketten openen voor in het buitenland gevestigde Marokkanen.