15 september 2019 - 10:50 - Wereld
Hadja Zahra gaat na jaren alleen in Libië te hebben doorgebracht, eindelijk haar familie en vrienden in Marrakech terugvinden.
De oude vrouw was in Libië achtergelaten en "vergeten" na ernstig ziek te zijn geworden. Het ministerie van Marokkanen in het buitenland heeft in samenwerking met de Dienst voor sociale en consulaire zaken en de consul-generaal van Marokko in Tunesië, haar terugkeer geregeld.
Hadja Zahra werd in 1945 in Marrakech geboren. Ze werkte jarenlang als naaister in Libië. Na ernstig ziek te zijn geworden werd ze in een zorgcentrum van de Libische Rode Maan opgevangen.
Hespress bericht dat ze daar jarenlang helemaal alleen verbleef. Ze had heel die tijd geen contact met haar familie of vrienden. Het ministerie vernam de situatie van de oude vrouw via de media en besloot haar familie in Marokko terug te vinden en voor haar repatriëring te zorgen.
Marokko krijgt (eindelijk) toegang tot Amerikaanse vismarkt
Lynk & Co verovert Marokko met wagens van de toekomst
Rekening van 38.000 euro na weekje Marokko, Orange reageert
Schokkend: kakkerlak in tajine in Rabat
Marokko blokkeert lading runderen, duizenden dieren vast in haven
Incident op luchthaven Marokko: passagiers Ryanair opgesloten (video)
Rekening van 38.000 euro na weekje Marokko, Orange reageert
Harde aanpak Marokkanen op luchthaven Istanbul
Oorlogsschepen escorteren jacht bij Ceuta, Koning Mohammed VI aan boord?
Gevaarlijke Marokkaanse tomaten van de markt gehaald in Nederland
Marokkaan vrijgelaten na miljoenenroof in Duitsland: "Onvoldoende bewijs"
Onschuldig Marokkaans gezin opgeofferd voor rust in Urk
Zwitserland degradeert Marokkaan
Met ’bloed’ besmeurde haatbrief jaagt moskeeën Nederland angst aan