1 juni 2023 - 19:00 - Economie
Premier Aziz Akhannouch heeft deze week een ceremonie bijgewoond waarbij twee memorandum van overeenstemming en een raamovereenkomst werden ondertekend voor de uitvoering van zes investeringsprojecten van de Duitse groep "Leoni" in de auto-industrie. De totale investering bedraagt ruim 932 miljoen dirham.
Deze projecten hebben tot doel om tegen 2027 ruim 7100 banen te creëren en omvat de bouw van een nieuwe bekabelingsfabriek in Agadir en de uitbreiding van de fabrieken van de groep in de regio Casablanca-Settat. De overeenkomsten werden ondertekend tussen verschillende ministeries, overheidsinstanties en de Duitse groep.
Lees ook: Marokko wil miljoen auto’s per jaar produceren
De eerste overeenkomst heeft betrekking op de oprichting van een fabriek voor elektrische bekabeling in Agadir, terwijl het tweede akkoord gericht is op het ondersteunen van investeringen en werkgelegenheid in de toekomstige industriële eenheid van de groep in dezelfde regio.
Brusselse agent veroordeeld voor lekken in moordzaak Soufiane Benali
Belasting betalen in Marokko verandert
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Blauwe energie: Spaans geld voor eerste offshore windpark Marokko
Marokko slaat alarm: Russisch gokapp plundert deviezen
Marokko verdrievoudigt paprika-export naar Spanje
Marokko haalt miljardeninvestering binnen voor accu-fabriek
Marokko neemt de leiding in de mondiale auto-industrie
DFDS koopt scheepvaartroutes Spanje-Marokko
Marokko ontvangt 60.000 ton graan uit Kazachstan
Sterke week voor Marokkaanse dirham