Marokko: zo verloopt de jacht op everzwijnen (video)
De staatsdienst voor Water en Bossen heeft zaterdag een jacht georganiseerd om het aantal everzwijnen in te perken in de regio van Benslimane.
22 januari 2018 - 14:00 - Marokko
Zagora wordt al maanden geteisterd door een Leishmaniase of zandmugziekte epidemie. Zeker 150 kinderen zijn getroffen.
Een team van Le360 begaf zich ter plekke om een reportage te maken over de situatie. De autoriteiten weigeren het een epidemie te noemen maar vijftien dorpjes in de regio van Zagora zijn getroffen.
Mohammed El Ghafiri, verantwoordelijke van het ministerie van Gezondheid in Zagora, stelt dat de ziekte de regio teistert vanwege stilstaand water. Deze poelen met stilstaand water trekken allerlei soorten insecten, vliegen en muggen aan die de ziekte doorgeven aan de mens. Reportage!
Lees meer
De staatsdienst voor Water en Bossen heeft zaterdag een jacht georganiseerd om het aantal everzwijnen in te perken in de regio van Benslimane.
De regio’s van Zagora en Ouarazate hebben voor het eerst in tientallen jaren sneeuwbuien meegemaakt, tot grote vreugde van de kinderen die momenteel op vakantie zijn.
In het zuiden van Marokko is er afgelopen weekend ongewoon veel sneeuw gevallen. Het sneeuwde onder meer in Ouarzazate, Taroudant en zelfs Zagora.
Ze moeten overleven met slechts 10 liter drinkwater per week, ongeacht het aantal familieleden. Ze wonen in het dorpje Beni Hayoun in de regio van Zagora. Het dorpje is nog...
Marokko heeft maatregelen getroffen tegen het Ebola-virus als gevolg van een nieuwe uitbraak van de Ebola-epidemie in Congo.