15 augustus 2025 - 22:50 - Cultuur
Al decennialang is ze een van de meest geliefde zangeressen van Marokko, maar nu pas onthult Latifa Raafat welke koninklijke hand haar carrière mee heeft gevormd. De artieste spreekt openhartig over de invloed van wijlen Koning Hassan II, wiens adviezen de koers van haar muziek en haar leven hebben bepaald.
Aan het begin van haar carrière, toen ze neigde naar populair oosters repertoire, stuurde de vorst haar in een andere richting. Hij adviseerde haar om zich te richten op de Marokkaanse nationale muziek en het nieuw leven inblazen van oude klassiekers. Dit advies werd de leidraad voor haar artistieke keuzes en haar besluit om, in tegenstelling tot veel collega’s, haar carrière volledig vanuit Marokko op te bouwen.
Lees ook: Het advies van Koning Hassan II aan Latifa Raafat
Die keuze om haar vaderland trouw te blijven, heeft haar naar eigen zeggen veel gebracht. Latifa Raafat stelt dat ze nooit de concurrentie heeft gevoeld van buitenlandse artiesten die in Marokko soms voorgetrokken worden. Ze geeft aan altijd de professionele en morele waardering te hebben gekregen die ze verdiende, zowel in binnen- als buitenland.
Lees ook: Zangeres Latifa Raafat blikt terug op band met Hassan II
Over haar toekomst is de zangeres bedachtzaam. Een pensioen is "denkbaar", zo stelt ze, maar niet zolang de creativiteit vloeit: "Als mijn passie voor zingen blijft, denk ik niet dat ik een last zal zijn voor het publiek." Over het dragen van de hoofddoek noemt ze dit een "goddelijke gunst" die voor iedere vrouw is weggelegd, niet alleen voor artiesten.
Lees ook: Concert Latifa Raafat loopt uit de hand in Tanger (video)
Haar rustigere productietempo – bewust ongeveer één nummer per jaar in plaats van elke paar maanden een nieuwe single – ziet ze als een bewijs van haar authentieke werkwijze. Ze weigert mee te gaan in de snelle trends van de jonge generatie en blijft trouw aan haar eigen "historische ritme".
Pause in Ourika kan je duur komen te staan
Latifa Raafat onthult cruciale rol Koning Hassan II in haar leven
Meer dan 15 minuten in café blijven verboden in Marokko
Aanleg cruciale spoorverbinding in Nador
Reizigers gestrand in Tanger Med na plotselinge wijziging
Ryanair-piloot maakt doorstart boven Tetouan
Latifa Raafat onthult cruciale rol Koning Hassan II in haar leven
Grote Bollywood-productie in Marokko opgenomen
Zangeres Vitaa openhartig over haar leven als moslima
Historische kaart legt ongelofelijke reis Ibn Battuta vast
Amerikaanse realitysterren strijken neer in Marokko
Releasedatum Mocro Maffia spin-off ’Tonnano’ bekend
Sandra Oh schittert in vintage kaftan op filmaffiche ’Good Fortune’
Saad Lamjarred en Asma Lmnawar op vakantie in Marbella