28 februari 2025 - 19:40 - Marokko
Prinses Lalla Khadija, de dochter van Koning Mohammed VI en Lalla Salma Bennani, viert op 28 februari haar 18e verjaardag. Deze verjaardag markeert een belangrijke mijlpaal in haar leven, aangezien ze nu volwassen is en een formelere rol binnen het Marokkaanse koningshuis zal gaan spelen.
In een tijd van soberheid, waarin Koning Mohammed VI heeft opgeroepen tot het annuleren van het offerfeest vanwege de aanhoudende droogte, biedt de verjaardag van Lalla Khadija de Marokkaanse bevolking toch een reden tot vieren.
Lees ook: Lalla Khadija steelt show tijdens staatsbezoek Franse president (foto’s)
Lalla Khadija, die door de pers is omschreven als het "juweel van de Alawitische kroon", had een relatief discrete jeugd. Ze genoot haar schoolopleiding aan het Koninklijk College van Rabat, waar ze de vier talen leerde die ze nu vloeiend spreekt: Arabisch, Frans, Engels en Spaans. Deze talenkennis zal van onschatbare waarde zijn bij haar toekomstige protocollaire taken als vertegenwoordiger van de Marokkaanse koninklijke familie.
De verjaardag van Lalla Khadija werd zoals gewoonlijk besloten kring gevierd, in lijn met de sobere sfeer die momenteel in Marokko heerst. De aanhoudende droogte heeft immers grote gevolgen voor de economie van de meest kwetsbare bevolkingsgroepen en is een belangrijke zorg voor zowel de monarchie als de regering.
Lees ook: Lalla Khadija, koninklijke elegantie
Desondanks is de verjaardag een bron van trots voor het Marokkaanse volk. Enkele maanden geleden, tijdens het officiële bezoek van de Franse president Emmanuel Macron, verscheen Lalla Khadija na een lange periode weer in het openbaar. Ze heeft een groot deel van haar tienerjaren buiten de schijnwerpers doorgebracht. Tijdens dit bezoek in oktober 2024 toonde Lalla Khadija zich als een elegante jonge vrouw die perfect haar rol vervulde naast haar vader, Koning Mohammed VI.
De laatste keer dat prinses Lalla Khadija officieel in het openbaar was gezien, was in 2018. Toen nam ze samen met de Koning deel aan verschillende institutionele evenementen. Zo woonde ze samen met Mohammed VI de ceremonie bij van de presentatie van het situatieverslag en het uitvoeringsprogramma op het gebied van steun voor onderwijs en opleiding.
Enkele maanden later, in februari 2019, poseerde de jonge Lalla Khadija naast haar vader op de officiële foto van het bezoek van de Spaanse koning Felipe VI en koningin Letizia aan Marokko. In maart van datzelfde jaar ontving ze samen met Koning Mohammed VI paus Franciscus tijdens zijn bezoek aan het land. In december van dat jaar presideerde de prinses de ceremonie van de opening van de kwekerij van de Nationale Dierentuin van Rabat.
Lees ook: Lalla Khadija, de discrete prinses
Daarna verdween Lalla Khadija uit de openbaarheid en begon haar oudere broer, kroonprins Moulay Hassan, een prominentere rol te spelen. Pas in oktober vorig jaar, tijdens het eerder genoemde bezoek van de Franse president Emmanuel Macron, kregen de Marokkaanse burgers de kans om de prinses weer in het openbaar te zien. Ze was elegant gekleed en vervulde haar rol als gastvrouw naast haar drie tantes, de zussen van Koning Mohammed VI.
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Hakim Ziyech met moeder, Nayef Aguerd en Kurt Zouma in Marrakech
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Topontmoeting Koning Mohammed VI en Donald Trump in de maak
Marokkaan verliest vrouw, ziekenhuis weigert overlijdensakte door schuld
Militaire band Marokko en Israël verstevigt discreet
Passagiers Ryanair riskeren fikse boete
Magistraat in Marokko werkte voor buitenlandse inlichtingendiensten
Marokko vraagt uitlevering verdachte moord Rym Fikri’s man
Mega AI-project van start in Marokko
"Marokko biedt fantastische prijs-kwaliteitverhouding"