Zoeken

Kussende leerlingen zorgen voor controverse in Meknes

- Marokko

Geschreven door Laila A.

De leerlingen en het onderwijsteam van een middelbare school in Meknes protesteren al weken tegen de terugkeer van twee leerlingen die in oktober kussend waren verrast in een klaslokaal.

Volgens Al Akhbar heeft de regionale verantwoordelijke voor Onderwijs met de terugkeer van de twee leerlingen ingestemd, maar zijn beslissing leidde tot protesten onder de leraren en de andere leerlingen en hun ouders. Allen hekelen het feit dat de twee tieners niet werden gestraft.

Sinds hun terugkeer vonden verschillende protestacties plaats in de school en werden ook daden van vandalisme gepleegd. De directrice van de school werd zelfs ontslagen omdat ze de situatie niet heeft kunnen oplossen.

Afgelopen oktober verraste een leraar de twee studenten in een klaslokaal. Ze werden gesanctioneerd door de tuchtraad. De sanctie werd echter opgeheven door de regionale directie van het ministerie van Onderwijs.

Lees meer

Marokko: hoeveel leerlingen in privéscholen?

In Marokko zijn ruim 1 miljoen leerlingen op privéscholen ingeschreven. Dat meldt Khalid Samadi, staatssecretaris voor Hoger onderwijs en Wetenschappelijk onderzoek.

Marokko: arrestaties na fraude eindexamen via WhatsApp

Acht mensen waaronder twee leerlingen zijn dinsdag door de politie in Mrirt gearresteerd voor examenfraude.

Lerares door leerlingen verminkt in El Jadida

Een lerares die eerder deze week toezicht moest houden op het eindexamen in de middelbare school Sidi Ismail in El Jadida, is door twee leerlingen aangevallen en daarbij ernstig...

Marokko: regio’s weigeren zomertijd toe te passen

Na Dakhla-Oued Eddahab heeft ook de Regionale Academie van Laayoune-Sakia El Hamra besloten om de zomertijd niet toe te passen.

Docenten in Ouezzane verdacht van chantage

Het Marokkaanse ministerie van Onderwijs heeft maatregelen getroffen tegen twee docenten die leerlingen zouden hebben gechanteerd in Ouezzane.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team