Zoeken

Koninklijke gratie voor 1178 mensen, ook Rif-activisten

30 juli 2017 - 12:21 - Marokko

Geschreven door Said A.

Koning Mohammed VI heeft zaterdag gratie verleend aan 1178 mensen. Dat gebeurde ter gelegenheid van het Troonfeest dat vandaag, zondag 30 juli, in Marokko wordt gevierd. Meerdere demonstranten die in Al Hoceima werden gearresteerd werden gepardonneerd.

Onder de begunstigden bevinden zich ook meerdere leden van de PJD partij die onlangs waren veroordeeld voor het verheerlijken van het terrorisme.

Het koningshuis meldt in een verklaring dat 911 van de 1178 begunstigden zich in de gevangenis bevonden. Van 881 van hen werd de straf verlaagd en vier werden onmiddellijk vrijgelaten. Een gevangene zag zijn doodstraf omgezet tot levenslang en van 25 gevangenen werd een levenslange straf in een tijdelijk straf veranderd.

De rest van de begunstigden waren voorwaardelijk vrij of tot een boete veroordeeld. Van 65 van hen werd de gevangenisstraf geannuleerd, waarvan 7 nog een boete moeten betalen. Van 22 mensen werd zowel de celstraf als de boete geschrapt en van 180 mensen werd de boete kwijtgescholden.

Koning Mohammed VI “heeft er tevens mee ingestemd zijn gratie te verlenen aan een groep gevangenen die geen ernstige misdaden hebben gepleegd tijdens de evenementen in de regio van Al Hoceima, rekening houdend met hun familiale en persoonlijke omstandigheden”.

Lees meer

Tot jaar cel voor Rif-activisten

Ondanks de koninklijke gratie die afgelopen weekend aan een aantal demonstranten uit Al Hoceima werd verleend, worden nog steeds aanhangers van Hirak veroordeeld.

Marokko: koninklijke gratie voor 755 mensen

Koning Mohammed VI heeft ter gelegenheid van Eid ul-Fitr, feest van het einde van de Ramadan dat vandaag, woensdag 5 juni, in Marokko wordt gevierd, gratie verleend aan 755 mensen.

Koning Mohammed VI verleent gratie aan 4764 mensen

Ter gelegenheid van het Troonfeest dat vandaag in Marokko wordt gevierd, heeft Koning Mohammed VI zijn gratie verleend aan 4764 mensen.

Koning Mohammed VI verleent gratie aan 415 mensen

In Marokko hebben 415 mensen gratie gekregen van Koning Mohammed VI ter gelegenheid van de 64e verjaardag van de Revolutie van de Koning en het Volk.

Koning Mohammed VI verleent opnieuw gratie aan 477 mensen

Koning Mohammed VI heeft ter gelegenheid van het Feest van de Jeugd gratie verleend aan 477 mensen in het land.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team