Veroordeelde Rif-activisten weigeren transfer naar Al Hoceima
De activisten van de Hirak beweging die eind juni in Casablanca tot strenge celstraffen werden veroordeeld, weigeren naar Al Hoceima te worden overgebracht.
24 juli 2018 - 20:10 - Marokko
De onlangs veroordeelde Riffijnse activisten van de Hirak beweging waaronder Nasser Zefzafi, zullen niet door Koning Mohammed VI worden gepardonneerd ter gelegenheid van het Troonfeest op 30 juli.
Volgens Jeune Afrique is de overheid niet van plan om hen vrij te laten gezien de relatief weinige reacties op hun veroordeling. De mobilisatie beperkt zich tot het extreem links (Federatie van democratisch links van Nabila Mounib), de islamisten van Al Adl Wal Ihssane, en de families van de gevangenen, aldus het blad.
Grote Marokkaanse partijen en zelfs Europese landen reageerden bijna niet op de strenge celstraffen zoals wel het geval was tijdens de gewelddadige incidenten in 2016 en 2017. In Rabat trok een demonstratie voor de veroordeelde activisten een tiental dagen geleden 10.000 mensen aan.
Lees meer
De activisten van de Hirak beweging die eind juni in Casablanca tot strenge celstraffen werden veroordeeld, weigeren naar Al Hoceima te worden overgebracht.
Vijf maanden na hun veroordeling tot straffen gaande tot 20 jaar gevangenis, wordt de zaak van 53 Hirak-activisten, waaronder Nasser Zefzafi, deze week in beroep behandeld.
Mustapha Ramid, minister voor de Mensenrechten en voormalige minister van Justitie, is er zeker van, Nasser Zefzafi zal geen 20 jaar in de gevangenis doorbrengen.
Tientallen veroordeelde activisten van de Hirak-beweging hebben vrijdag een zitting van hun proces in beroep in Casablanca geboycot.
Het hoger beroep in de zaak tegen de 53 veroordeelde sympathisanten van de Hirak protestbeweging, gaat in september van start.