28 juli 2025 - 16:20 - Marokko
Koning Hassan II van Marokko heeft de voormalige Britse premier Margaret Thatcher ooit een opmerkelijke juwelencollectie cadeau gedaan. Het bewaren van deze geschenken heeft Thatcher uiteindelijk duizenden ponden gekost, zo blijkt uit recent vrijgegeven documenten.
Margaret Thatcher, die bekendstond om haar iconische parels, besteedde een aanzienlijk bedrag om deze geschenken na haar aftreden te mogen houden. De collectie van wijlen Koning Hassan II uit 1987 omvatte een parelketting (geschat op £ 1450), een armband (£ 900) en oorbellen (£ 350). Het jaar daarop ontving ze van de Emir van Bahrein een dubbelstrengs parelketting en een parelring (£ 110 en £ 75). Ook de kroonprins van Bahrein schonk haar in datzelfde jaar een aparte parelketting, geschat op £ 600.
Lees ook: Hassan II, een levende legende 25 jaar na zijn dood
Volgens de toenmalige overheidsregels mochten geschenken met een waarde boven de £ 75 niet gratis worden behouden. Dit betekende dat Thatcher in totaal £ 3260 moest betalen om deze waardevolle sieraden in haar persoonlijke bezit te krijgen, een bedrag dat aanzienlijk hoger lag dan de voorgeschreven limiet.
Ottman Azaitar’s 40.000 euro horloge gestolen, geen aangifte
Nasrdin Dchar aan Koning Willem-Alexander: "Medeplichtig aan genocide Gaza"
Digitale bankgigant Revolut strijkt neer in Marokko
Illegale praktijken bij eettentjes in haven Tanger
Militairen doden bij crash Alphajet in Marokko
Topbestuur Bouskoura per direct geschorst
Illegale praktijken bij eettentjes in haven Tanger
Militairen doden bij crash Alphajet in Marokko
Topbestuur Bouskoura per direct geschorst
Koning Hassan II schonk Margaret Thatcher juwelen
Marokko: een zomer zonder diaspora
Marokkaanse regering: "Melk veilig ondanks tuberculose"
Jonge Marokkaanse ’gelyncht’ na huwelijk met man uit Golfregio
Moulay Hassan arriveert in Tetouan onder zware bewaking