11 april 2025 - 13:50 - Marokko
De gemeente Tanger is opnieuw verwikkeld in een juridisch geschil over een kwestie van grondbezit. Ditmaal heeft een Franse gemeente een klacht ingediend tegen Tanger, waarbij ze de stad beschuldigt van het onrechtmatig omvormen van een perceel grond dat eigendom is van de Franse gemeente tot een begraafplaats. De zaak is aanhangig gemaakt bij de administratieve rechtbank van Tanger.
De aanklagende Franse gemeente stelt dat de gemeente Tanger op illegale wijze een terrein van meer dan 7000 vierkante meter, dat in mede-eigendom is, heeft geëxploiteerd door het te transformeren tot een openbare begraafplaats in de zone Tanger-Balia, behorend tot het district Mghogha, meldt Al Akhbar. Via haar advocaten eist de Franse gemeente van Tanger ofwel de teruggave van haar grondrechten, ofwel een financiële compensatie voor de geleden schade. De rechtbank is reeds met de zaak bezig; er is een expertise ter plaatse bevolen, in aanwezigheid van een gerechtsdeurwaarder, om de bezetting van het terrein en de omvang van de onregelmatigheden vast te stellen.
Lees ook: Tanger verbiedt buurtfeesten na Eid-schandaal
In Tanger zijn grondgeschillen geen onbekend fenomeen. Volgens dezelfde bron zou de gemeente vorig jaar verliezen van ongeveer 420 miljoen dirham hebben geleden als gevolg van ongunstige rechterlijke uitspraken in verband met grondconflicten en administratieve fouten. Een rapport van de Ombudsman toont aan dat de gemeente Tanger een van de overheidsinstanties is die het vaakst door de rechter wordt veroordeeld, goed voor 19% van de vonnissen tegen openbare instellingen op nationaal niveau.
Marokkaanse advocaten leiden anti-Trump campagne
Marokko dicht bij aankoop van 32 Amerikaanse superjets
Hoe Zeeuwse Moussa de kapper van Cristiano Ronaldo werd
Douzi trekt grens na online roddels over privéleven
Spanje verliest havenoorlog, cruciale zeeroute verhuist naar Marokko
Huizenkopers opgelicht, droom wordt nachtmerrie in Marokko
Marokkaanse advocaten leiden anti-Trump campagne
Marokko dicht bij aankoop van 32 Amerikaanse superjets
Spanje verliest havenoorlog, cruciale zeeroute verhuist naar Marokko
Huizenkopers opgelicht, droom wordt nachtmerrie in Marokko
Verkoop van familiebezit in Marokko: dit zijn de fiscale regels
Pause in Ourika kan je duur komen te staan
Meer dan 15 minuten in café blijven verboden in Marokko
Aanleg cruciale spoorverbinding in Nador