Zoeken

Kersenfestival Sefrou wordt Unesco erfgoed

10 december 2012 - 21:23 - Cultuur

Geschreven door Laila A.

Het Kersenfestival van Sefrou in Marokko, is woensdag erkend als immaterieel cultureel erfgoed door de Unesco.

Georganiseerd door de NGO Hab Lamlouk, in samenwerking met de gemeenteraad van Sefrou, heeft het Kersenfestival van Sefrou in juni haar de 92e verjaardag gevierd.

De erkenning van het festival als immaterieel erfgoed werd vorige week besloten, tijdens een vergadering van de cultuurorganisatie van de Verenigde Naties in Parijs.

Het festival is de vijfde Marokkaanse traditie die moet worden beschermd. De Djemaa El Fna-plein, valkerij, het moussem van Tan-Tan en het mediterrane dieet werden in de afgelopen jaren ook opgenomen in de Unesco-lijst.

Heb jij het Kersenfestival van Sefrou al bijgewoond?

Lees meer

Fouzia El Harchaoui is Miss Kers 2015 in Sefrou

Fouzia El Harchaoui uit Salé werd vrijdag tot Miss Kers verkozen. De jonge vrouw werd tijdens de 95e editie van het Kersenfestival van Sefrou gekroond.

Chinezen demonstreren in Sefrou

Chinezen hebben maandag tegen de autoriteiten in de Marokkaanse stad Sefrou gedemonstreerd, vanwege de annulering van een commerciële beurs

Miley Cyrus op Mawazine festival Rabat

De Amerikaanse zangeres Miley Cyrus zal optreden op de 12e editie van het Mawazine Rhythms of the World festival, in mei volgend jaar in Rabat.

Beyonce op Mawazine festival 2013

De Amerikaanse R&B zangeres Beyonce, zal in Marokko zijn voor het 12e Mawazine festival, in mei in Rabat.

60 miljoen dirham voor Filmfestival Marrakech

Het Internationaal filmfestival van Marrakech, dat loopt tot 8 december, kostte dit jaar 60 miljoen dirham. Dat werd zaterdag bekendgemaakt door Nouredine Sail, vice-voorzitter...

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team