Kaïd Deroua zoekt rust in Zwitserland na seksschandaal
De kaïd van Deroua is naar Zwitserland vertrokken. El Houssine Arban had enkele weken geleden voor veel ophef gezorgd vanwege zijn betrokkenheid bij een seksschandaal.
- Marokko
De Kaïd die onlangs van zijn functie misbruik had gemaakt om van een vrouw seksuele gunsten te eisen zal worden berecht.
Dankzij de mediatisering van de zaak heeft het ministerie van Binnenlandse zaken besloten de Kaïd van de gemeente Deroua voor een tuchtcommissie te laten verschijnen. De man werd als gevolg uit zijn functie gezet.
De afdeling laat in een verklaring weten dat El Houcine A. ook voor de rechter zal verschijnen na een onderzoek van de politie.
De overheidsagent wordt ervan verdacht een koppel te hebben gechanteerd omdat die zonder toestemming een kamer had laten bijbouwen. De overheidsagent had een document goedgekeurd waarin werd bevestigd dat hij van het koppel 2300 dirham had gekregen en hij toestemming gaf voor de verbouwingen.
Na de verbouwingen gebruikte de Kaïd het document echter om de vrouw om seksuele gunsten te vragen. Ging ze daar niet op in, dan zou haar man naar de gevangenis worden gestuurd. Het koppel besloot de Kaïd in de val te lokken en vertrouwde de zaak vervolgens aan de rechtbank.
Lees meer
De kaïd van Deroua is naar Zwitserland vertrokken. El Houssine Arban had enkele weken geleden voor veel ophef gezorgd vanwege zijn betrokkenheid bij een seksschandaal.
De Kaïd van Kenitra werd op bevel van het gerecht in voorlopige hechtenis genomen na de zelfverbranding van Mmi Fatiha.
Slechts enkele dagen na het ontslag van de Kaïd van Deroua voor machtsmisbruik en seksuele chantage, hebben drie van zijn medewerkers ook congé gekregen.
Het Marokkaanse ministerie van Binnenlandse zaken heeft een mokadem ontslagen als gevolg van de zelfverbranding van « Mmi Fatiha » in Kenitra.
Minister Mohamed Hassad van Binnenlandse zaken heeft eerder deze week laten weten dat strenge sancties waren uitgesproken tegen een vijftigtal overheidsagenten, waaronder tien...