Imam verbrandt zichzelf in Marokko
In het Marokkaanse Sidi Kacem heeft een Imam een poging tot zelfverbranding gedaan na door de autoriteiten te zijn geschorst.
- Marokko
Het ministerie van Binnenlandse zaken heeft slechts enkele dagen na de zelfverbranding van Fatiha in Kenitra de eerste sancties aangekondigd.
Volgens Al Massae heeft het ministerie een commissie naar Kenitra gestuurd om de zaak te onderzoeken en de nodige maatregelen te treffen.
Nu blijkt volgens de krant dat meerdere leden van de veiligheidsdiensten reeds werden gearresteerd en in hechtenis genomen omdat ze Fatiha niet hielpen toen ze in brand stond.
De hoofdverdachte in deze zaak, de Kaïd die Fatiha zou hebben mishandeld en haar goederen hebben afgepakt, werd bij de rechtbank gezien. Het parket heeft een onderzoek naar hem bevolen.
Fatiha verkocht pannenkoeken op de markt. Ze kreeg afgelopen donderdag ruzie met de Kaïd nadat die haar goederen in beslag had genomen. De overheidsagent trok haar hoofddoek af en sloeg haar herhaaldelijk in het gezicht. Fatiha stak zichzelf uit wanhoop in brand. Ze werd volgens haar dochter naar het ziekenhuis van Kenitra gebracht waar ze 24 uur zonder zorgen werd gelaten alvorens naar Casablanca te worden gestuurd. Daar overleed ze aan haar verwondingen.
Lees meer
In het Marokkaanse Sidi Kacem heeft een Imam een poging tot zelfverbranding gedaan na door de autoriteiten te zijn geschorst.
Een zwangere vrouw, moeder van drie kinderen, heeft zichzelf eind vorige week in brand gestoken nabij het treinstation van Kenitra.
Op sociale netwerken in Marokko zorgt de zelfverbranding van een vrouw voor veel onbegrip. Fatiha uit Kenitra verbrandde zichzelf nadat een Kaïd beslag liet leggen op haar...
De Kaïd van Kenitra werd op bevel van het gerecht in voorlopige hechtenis genomen na de zelfverbranding van Mmi Fatiha.
Een taxichauffeur is zondagochtend overleden na zichzelf in brand te hebben gestoken in het Noord-Marokkaanse Tanger.