4 mei 2025 - 18:00 - Cultuur
De Frans-Marokkaanse komiek en acteur Jamel Debbouze heeft op 1 mei in het centrum van Parijs zijn verbazing geuit over een ongelooflijke scène.
Terwijl hij langs de kades van de Seine wandelde, in het vierde arrondissement van Parijs, werd Jamel Debbouze aangetrokken door een kleine menigte rond een visser die probeerde een grote vis aan de lijn te bedwingen: een enorme meerval. De visser in kwestie was Bill François, biofysicus, natuuronderzoeker en schrijver. Hij was bezig het reusachtige dier uit de rivier te vangen voor een wetenschappelijke studie. Volgens hem meet het beest "minstens 2 meter 10".
Lees ook: Franse president brengt Jamel Debbouze mee naar Marokko
Verbaasd als hij was, legde de Marokkaanse cabaretier, getuige van de scène, dit zeldzame moment vast. "Paname, dit is echt te gek! Het is toch ongelooflijk", zei hij. Jamel Debbouze maakte van de gelegenheid gebruik om met de biofysicus Bill François te praten. Deze vertelde hem dat hij het dier al sinds vorig jaar volgt. Hij beloofde de meerval de naam Jamel te geven als deze nog geen naam had: "We zullen kunnen zien hoeveel hij gegroeid is ten opzichte van vorig jaar. Het is een vis die ik volg, en over het algemeen geven we ze namen. Deze, als hij nog geen naam heeft, zal jouw naam krijgen." Jamel plaatste de beelden op zijn Instagram-account. De video ging viraal.
Lees ook: Foto P.Diddy en Jamel Debbouze wakkert controverse aan
"Dit is momenteel de grootste bewoner van de Seine. Hij is herkenbaar aan zijn snorharen, die hij draagt net als zijn andere neven uit de familie van de meervallen. Biofysicus, natuuronderzoeker en schrijver Bill François presenteert de meerval", schreef het tijdschrift Geo in een bericht op X.
https://www.instagram.com/reel/DJH4aFxAuwm/
Hitte en droogte voeden vlammenzee in Noord-Marokko
Celstraf na aanrijding kleine Ghita op strand in Marokko
Slimme truc met notaris gebruikt om miljoenen aan belasting te ontduiken in Marokko
Handlangers drugsbaron Mohamed Amra door Marokko uitgeleverd
Marokko stopt met woonvergunningen voor onafgebouwde huizen
Azzedine Ounahi in impasse
Grote Bollywood-productie in Marokko opgenomen
Zangeres Vitaa openhartig over haar leven als moslima
Historische kaart legt ongelofelijke reis Ibn Battuta vast
Amerikaanse realitysterren strijken neer in Marokko
Releasedatum Mocro Maffia spin-off ’Tonnano’ bekend
Sandra Oh schittert in vintage kaftan op filmaffiche ’Good Fortune’
Saad Lamjarred en Asma Lmnawar op vakantie in Marbella
Spice Girl Mel B trouwt opnieuw in Marokko