Zoeken

Italië stuurt radicale imam terug naar Marokko

29 maart 2015 - 20:55 - Wereld

Geschreven door Laila A.

Italië heeft de uitzetting besloten van een Marokkaanse imam die als radicaal wordt beschouwd. Volgens het ministerie van Binnenlandse zaken is de man een gevaar voor de nationale veiligheid.

Minister Angelino Alfano verklaarde zaterdag dat er "duidelijk bewijs van radicale acties, extreme radicalisering en proselitisme" werden gevonden.

De bewindsman vervolgde tijdens een persconferentie in Florence, dat "het aanzetten tot haat onaanvaardbaar is in ons land".

De dertigjarige imam werd in Rome op een vliegtuig naar Marokko gezet. Hij woonde in Lucca, in de regio Toscane.

Lees meer

Italië arresteert Marokkaan betrokken bij aanslagen Tunis (update)

De politie in het Italiaanse Milaan heeft dinsdag een Marokkaanse man gearresteerd die ervan wordt verdacht bij de aanslag op het Bardo museum in Tunis betrokken te zijn.

Spanje zet Marokkaanse imam uit na radicale preken

Een Marokkaanse imam die in het noorden van Spanje werkte is naar Marokko uitgezet. Dat meldden Spaanse politiebronnen woensdag.

Italië zet Marokkaan uit om radicale interpretatie islam

Italië heeft een 41-jarige Marokkaan uitgezet vanwege zijn "radicale praktijk van de Islam". Dat laat de Italiaanse minister van Binnenlandse Zaken Angelino Alfano weten.

Italië stuurt aanhanger Daesh terug naar Marokko

Een 33-jarige man van Marokkaanse afkomst is door Italië naar Marokko uitgezet nadat hij zijn steun had geuit voor de terroristische organisatie Daesh.

Marokkaanse imam organiseert geldinzameling voor kerk in Canada

Hamid Slimi, imam van Marokkaanse afkomst in Canada, heeft een geldinzameling georganiseerd om een kerk te herstellen die werd vernield door een jonge moslim.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team