18 februari 2018 - 10:00 - Marokkanen in het buitenland
Marokkanen in Italië vormen met bijna 70.000 nieuwe bedrijven vorig jaar, de grootste groep buitenlandse bedrijfsoprichters uit niet EU-landen.
Volgens de Italiaanse federatie van handelskamers werden 68.259 bedrijven door Marokkanen opgericht in 2017. Daarna volgen Chinezen met 52.000 bedrijven, Roemenen met 49.317 bedrijven en Albanezen met 31.773 bedrijven.
De cijfers tonen ook aan dat 7% van de bedrijven die in de regio van Turijn door Marokkanen worden beheerd, voornamelijk actief zijn in de handel en de bouwsector.
In 2015 had het Italiaans onderzoekscentrum IDOS al laten weten dat Marokkanen de buitenlandse gemeenschap uit niet Europese landen was die het meest aantal bedrijven in Italië oprichten.
Azzedine Ounahi in open conflict met club over vertrek
Braziliaan domineert supermarkten in Marokko
Onthoofd lichaam gevonden voor kust M’diq
Vrouw steekt man dood en overlijdt tijdens vakantie in Marokko
Stellantis brengt productie succesmodel naar Marokko
Marokkaanse diaspora: vijf administratieve procedures die je moet kennen
Marokko te duur voor eigen diaspora
Belangrijke mededeling voor wie via Tanger Med reist
Marokkaanse diaspora: vijf douanevalkuilen die je moet kennen
Vijf fiscale valkuilen voor Marokkanen in het buitenland
Vijf onbekende belastingvoordelen voor Marokkanen in het buitenland
Woede over rederij Balearia op Marokko-route
Frustratie bij diaspora-investeerders: "Marokko verstikt onze projecten"
Vakantie in Marokko wordt nachtmerrie aan de grens