6 mei 2019 - 20:00 - Marokkanen in het buitenland
Een Marokkaanse vrouw die al twintig jaar in Italië woont, is door de eigenaar van een sportzaal geweigerd en uitgescholden vanwege haar hoofddoek.
Het incident gebeurde in Mirandola nabij Modena. Volgens The Guardian heeft de 28-jarige vrouw aangifte gedaan en een brief naar de burgemeester van de stad gestuurd.
"Ik ken de wet en de grondwet. Niets kan wat me overkwam verontschuldigen", schreef de jonge vrouw in haar brief. "De eigenaar weigerde mijn inschrijving omdat ik me niet op een westerse manier kleed. Toen ik om uitleg vroeg vertelde hij me dat het zijn sportzaal was en dat nonnen en Batman niet welkom waren, een verwijzing naar de hoofddoek die ik draag."
De gemeenteraad steunt de jonge vrouw en zal dat ook doen als het tot een rechtszaak komt. Het slachtoffer woont sinds 1999 in Italië en heeft sinds 3 jaar de Italiaanse nationaliteit.
Marokko doet het goed: land telt 7500 miljonairs
Wie is de nieuwe vriendin van Lamine Yamal?
Marokkaanse vastgoedmagnaten verdacht van witwassen drugsgeld
Marokkaanse motorrijder komt om bij crash in Florida
Marokkaanse celebs ontduiken massaal belasting
Anas neergestoken op Palestina-demonstratie in Brussel: "Ik weet wie het was"
Douane deelt tips voor belastingvrij shoppen in Marokko
Vijf fiscale voordelen voor Marokkanen in het buitenland
Vijf dingen die je absoluut niet naar Marokko mag meenemen
Marokkaanse diaspora keert "te duur" Marokko rug toe
Vijf grootste fouten bij verkoop huis in Marokko
Marokko te duur voor eigen diaspora
Belangrijke mededeling voor wie via Tanger Med reist
Marokkaanse diaspora: vijf douanevalkuilen die je moet kennen