Ruim 1200 Amerikaanse soldaten in Agadir
Zoals elk jaar verzamelden zich deze week duizenden soldaten uit verschillende landen in Marokko voor de militaire oefening "African Lion 2018".
- Wereld
Een herdenkingsplaat die in 2002 in het Italiaanse Pontecorvo was ingehuldigd te ere van de Marokkaanse soldaten die samen met de Fransen tegen Mussolini en Hitler vochten, is in de nacht van zaterdag op zondag vernield.
De plaquette was op initiatief van Frankrijk geplaatst ter herdenking van de Marokkaanse soldaten die tijdens de tweede wereldoorlog sneuvelden.
Volgen Il Punto a Mezzogiorno werden de daders van de vernieling nog niet geïdentificeerd. Het blad herinnert eraan dat extreemrechtse bewegingen in 2002 ferm tegen de inhuldiging van de herdenkingsplaquette hadden geprotesteerd.
Lees meer
Zoals elk jaar verzamelden zich deze week duizenden soldaten uit verschillende landen in Marokko voor de militaire oefening "African Lion 2018".
Bewoners van de gemeente Hernani in het noorden van Spanje hebben zondag een sit-in georganiseerd om te protesteren tegen de vernieling van een moskee.
Marokko heeft in de afgelopen vijftig jaar 51.000 soldaten ingezet voor het behoud van de vrede in Afrika.
Meerdere Europese landen hebben een gezamenlijk onderzoek ingesteld in samenwerking met Interpol en Europol over de verkoop in Marokko van 400 gestolen Italiaanse paspoorten.
De Al-Ihsaan moskee in het Belgische Leuven is in de nacht van 31 december op 1 januari door onbekenden vernield.