Zoeken

Italië: herdenkingsplaat Marokkaanse soldaten vernield

27 maart 2018 - 19:20 - Wereld

Geschreven door Mehdi Khabbouj

Een herdenkingsplaat die in 2002 in het Italiaanse Pontecorvo was ingehuldigd te ere van de Marokkaanse soldaten die samen met de Fransen tegen Mussolini en Hitler vochten, is in de nacht van zaterdag op zondag vernield.

De plaquette was op initiatief van Frankrijk geplaatst ter herdenking van de Marokkaanse soldaten die tijdens de tweede wereldoorlog sneuvelden.

Volgen Il Punto a Mezzogiorno werden de daders van de vernieling nog niet geïdentificeerd. Het blad herinnert eraan dat extreemrechtse bewegingen in 2002 ferm tegen de inhuldiging van de herdenkingsplaquette hadden geprotesteerd.

Lees meer

Italië: 8 ton Marokkaanse hasj in beslag genomen (video)

Het is de grootste drugsvangst ooit in een Italiaanse stad. De politie in Napels heeft 8 ton hasj ontdekt in een opslagplaats.

Marokko: 51.000 soldaten ingezet voor behoud vrede in Afrika

Marokko heeft in de afgelopen vijftig jaar 51.000 soldaten ingezet voor het behoud van de vrede in Afrika.

Ruim 1200 Amerikaanse soldaten in Agadir

Zoals elk jaar verzamelden zich deze week duizenden soldaten uit verschillende landen in Marokko voor de militaire oefening "African Lion 2018".

Marokko: twaalf soldaten en gendarmes opgepakt voor drugssmokkel

In Marokko zijn deze week twaalf militairen en gendarmes gearresteerd op verdenking van drugssmokkel. Allen worden in de gevangenis van Salé vastgehouden.

Militairen in Nador opgepakt voor mensensmokkel

Twee militairen zijn in Arkman in de provincie Nador gearresteerd voor mensensmokkel.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team