6 juli 2020 - 20:00 - Wereld
Said Mechaqua, een Italiaanse Marokkaan, is in Turijn in het noorden van Italië, tot 30 jaar gevangenisstraf veroordeeld voor de moord op een man die er "te gelukkig uitzag".
Het 33-jarige slachtoffer werd op 23 februari 2019 vermoord. Stefano Leo werkte in een kledingwinkel. Hij wandelde langs de Po, een rivier in Turijn, toen hij door Mechaqua werd doodgestoken.
De 28-jarige verdachte vluchtte na de moord weg, maar gaf zichzelf ruim een maand later zelf aan bij de politie. Hij zou naar eigen zeggen "teveel spijt" hebben gehad. Mechaqua is gescheiden en mag zijn kinderen al jaren niet zien. Het geluk van een ander kon hij niet verdragen.
"Ik koos zomaar een jongeman die wandelde want hij leek me te gelukkig. Ik kon zijn geluk niet verdragen. Ik stak hem in de nek en niet in de borst, zodat hij geen enkele kans zou hebben om te overleven.", vertelde de verdachte na zijn arrestatie.
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Lamine Yamal baalt: geen auto van FC Barcelona
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Marokkaanse douaneregels voor auto-overdracht diaspora
Marokkaans Ayoub bakt beste pizza ter wereld
Brusselse agent veroordeeld voor lekken in moordzaak Soufiane Benali
Spanje vreest verlies Sebta en Melilla
Marokkaanse Sahara: nu ook Rusland?
Miss Univers en Marokkaanse verloofde: afrekening op Instagram
Algerije beschuldigt Marokko van "stelen" couscous
Meer dan derde Belg heeft buitenlandse roots
Marokkaanse courgette nekt Europese boeren