9 september 2024 - 20:30 - Marokko
De Toren van Martil, een stille getuige van de rijke geschiedenis van Noord-Marokko, staat op het punt een indrukwekkende transformatie te ondergaan.
Dankzij een gezamenlijke inspanning van overheidsinstanties en lokale gemeenschappen zal het monument worden gerestaureerd en omgevormd tot een centrum waar bezoekers kunnen kennismaken met het cultureel erfgoed van de regio. Het project, dat een investering van 3 miljoen dirham zal vergen, is een antwoord op de roep van de bevolking om het culturele en historische erfgoed te beschermen en te behouden.
Lees ook: Piratenschip uit 15e eeuw duikt op voor kust Marokko
De renovatie van de toren is niet alleen van historisch belang, maar heeft ook een economische dimensie. Martil, een populaire badplaats onder Marokkanen, kampt met een sterke seizoensgebondenheid in het toerisme. Door de toren om te vormen tot een culturele attractie hoopt men het toerisme te stimuleren en de bezoekersstroom gedurende het hele jaar te vergroten. Naast de restauratie van de toren zelf, omvat het project ook de herinrichting van het omliggende plein en de aanleg van groene zones rondom het monument.
Lees ook: Eeuwenoude Amazigh-manuscripten ontdekt in Atlasgebergte
De financiering van dit ambitieuze project is een gezamenlijke verantwoordelijkheid van verschillende partijen. Het ministerie van Jeugd, Cultuur en Communicatie neemt een leidende rol op zich en draagt 1 miljoen dirham bij, naast het uitvoeren van architectonische en technische studies, het begeleiden van aanbestedingen en het monitoren van de voortgang van het project. De regionale raad van Tanger-Tetouan-Al Hoceima en de wilaya van dezelfde regio dragen elk ook 1 miljoen dirham bij, terwijl de gemeente Martil en de prefectorale raad van M’diq-Fnideq elk 500.000 dirham investeren.
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Hakim Ziyech met moeder, Nayef Aguerd en Kurt Zouma in Marrakech
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
FC Barcelona komt naar Marokko!
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Tanger verscherpt bouwcontrole na mislukt project
Drones, helikopters, raketten… Marokko bereidt zich voor
Oorlog Iran-Israël: Royal Air Maroc kalmeert reizigers
Marokko staat voor nieuwe extreme hittegolf
Hoe probleemprojecten in Marokko door criminelen worden gebruikt
Marokkaans vastgoed illegaal vanuit Europa verworven