Zoeken

Hirak-activisten terug voor de rechter

15 november 2018 - 16:50 - Marokko

Geschreven door Fouad Badel

Vijf maanden na hun veroordeling tot straffen gaande tot 20 jaar gevangenis, wordt de zaak van 53 Hirak-activisten, waaronder Nasser Zefzafi, deze week in beroep behandeld.

De 53 Rif-activisten waren allen tussen mei en juni 2017 door de politie gearresteerd voor hun deelname aan demonstraties in Al Hoceima. Allen werden in juni veroordeeld en elf van hen werden in augustus door Koning Mohammed VI gepardonneerd ter gelegenheid van Eid ul-Adha.

Een eerste zitting vond woensdag plaats in het hof van beroep van Casablanca. De activisten en hun families scandeerden tijdens de zitting leuzen zoals "Ik zweer dat ik de Hirak niet zal verraden, leven de natie".

Mohamed Ait Bennacer, één van de advocaten van de activisten, verklaarde aan persagentschap AFP dat hij pessimistisch was omdat hij geen "positieve signalen" had gehoord bij de Marokkaanse autoriteiten.

Lees meer

Marokko: Amnesty International eist eerlijk proces in beroep voor Hirak-activisten

Amnesty International heeft een rapport gepubliceerd over het proces van de activisten van de Hirak beweging in Al Hoceima. In het document worden ernstige onregelmatigheden aan...

Hoger beroep Hirak-activisten in september van start

Het hoger beroep in de zaak tegen de 53 veroordeelde sympathisanten van de Hirak protestbeweging, gaat in september van start.

Hirak-activisten krijgen gratie van Koning Mohammed VI

Koning Mohammed VI heeft ter gelegenheid van Eid ul-Adha gratie verleend aan meerdere Riffijnse activisten van de Hirak beweging.

Marokko: opnieuw celstraf voor Hirak-activisten Jerada

De rechtbank van eerste aanleg in Oujda heeft donderdag 18 leden van de Hirak-beweging in Jerada tot gevangenisstraffen van maximaal drie jaar veroordeeld.

Hirak-gevangenen boycotten rechtszaak in beroep

Tientallen veroordeelde activisten van de Hirak-beweging hebben vrijdag een zitting van hun proces in beroep in Casablanca geboycot.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team