Marokko: drie jaar celstraf voor babydiefstal (video)
Het hof van beroep in Casablanca heeft een vrouw veroordeeld die enkele maanden geleden een baby in het Harrouchi ziekenhuis had gestolen.
- Marokko
De rechtbank van eerste aanleg in Oujda heeft donderdag 18 leden van de Hirak-beweging in Jerada tot gevangenisstraffen van maximaal drie jaar veroordeeld.
Tegen acht activisten werd een gevangenisstraf van drie jaar uitgesproken. Drie mensen werden tot twee jaar en zeven anderen van twee maanden tot een jaar gevangenisstraf veroordeeld.
Volgens TelQuel werden de activisten vervolgd voor "verboden demonstratie, steengooi, brandstichting, aanzet tot ongehoorzaamheid en het plegen van misdaden".
Op 29 november waren al 14 andere activisten tot straffen gaande tot drie jaar gevangenis veroordeeld. Nog een week daarvoor was tegen 16 activisten uit Jerada tot vijf jaar celstraf uitgesproken.
In december 2017 brak onrust uit in de regio van Jerada na de dood van twee mijnwerkers in een gesloten kolenmijn. In de regio raakt de werkloosheid ruim 25% van de bevolking. De autoriteiten reageerden door ferm op te treden tegen de demonstranten, maar ook door meerdere ontwikkelingsprojecten te presenteren, waaronder de aanwerving van 500 seizoenarbeidsters voor Spanje en een financiële hulp voor projectdragers.
Lees meer
Het hof van beroep in Casablanca heeft een vrouw veroordeeld die enkele maanden geleden een baby in het Harrouchi ziekenhuis had gestolen.
Het hof van beroep in Oujda heeft een aanvraag tot voorwaardelijke vrijlating van activisten van de Hirak-beweging in Jerada geweigerd.
De rechtbank van eerste aanleg in Oujda heeft op donderdag twaalf activisten van de Hirak-beweging in Jerada tot gevangenisstraffen veroordeeld.
El Mortada Iamrachen blijft in de gevangenis. Het hof van beroep in Salé heeft de gevangenisstraf van 5 jaar die tegen hem in eerste aanleg was uitgesproken, bevestigd.
Een veertiger is zondag in de buurt van de voormalige mijnstad Jerada omgekomen toen hij steenkoolresten verzamelde.