Zoeken

Hicham El Guerrouj verliest wereldrecord op mijl (foto)

- Sport

Geschreven door Laila A.

Hicham El Guerrouj heeft zondag zijn wereldrecord op de mijl verloren. De Marokkaanse atleet verloor vorige maand al na 22 jaar zijn wereldindoorrecord op de 1500 meter.

De Ethiopiër Yomif Kejelcha verbrak het record van El Guerrouj zondagavond in Boston door de 1500 meter in 3 minuten 47 seconden 01/100e uit te lopen, een seconde minder dan de Marokkaan in 1999 (3 min 48 sec en 45/100e)

Kejelcha (21) probeerde enkele jaren geleden al het record van El Guerrouj te verbreken maar was toen 1 seconde trager.

Op 16 februari verbrak een andere Ethiopische atleet, Samuel Tefera, in Birmingham het wereldindoorrecord op de 1500 meter van Hicham El Guerrouj in 3.31,04. Daarmee eindigde hij veertien honderdsten onder de tijd van de Marokkaanse kampioen.

Lees meer

Rababe Arafi, beste prestatie van het jaar op de 1500m

De Marokkaanse atlete Rababe Arafi heeft zaterdag tijdens de tweede fase van de Diamond League in Shanghai, de 1500m op de mooiste manier gewonnen.

Marokkaan Hassan Oubaddi wint halve marathon Sevilla

Hassan Oubaddi, Marokkaanse atleet, heeft zondag de halve marathon van Sevilla in het zuiden van Spanje gewonnen.

Marokko: atletisch kampioen draagt nu zakken cement om te overleven (video)

De beelden zorgden deze week voor veel geschokte reacties in Marokko. Abderrahim Ben Redouane, voormalige atleet, weet met moeite zijn gezin te onderhouden.

Franse international Karim Benzema in Marrakech (foto)

Karim Benzema brengt enkele dagen vakantie door in Marrakech. De Franse international van Algerijnse afkomst bezocht in de afgelopen jaren regelmatig de rode stad.

Abdelaati Iguider wint brons op WK indooratletiek (video)

Abdelaati Iguider heeft zondag brons gewonnen op de 1500 meter tijdens de wereldkampioenschappen indooratletiek in de Barclaycard Arena in Birmingham.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team