19 januari 2025 - 17:10 - Wereld
Hassan, eigenaar van een kapsalon in het Belgische Berchem, laat zijn klanten zelf kiezen hoeveel ze betalen voor een knipbeurt.
"Ik werk al vijfentwintig jaar hard, ik hoef mijn geld niet meer te tellen", zegt Hassan aan Het Nieuwsblad. Hij wil iets terugdoen voor mensen die het financieel moeilijk hebben. "We leven in harde tijden. Niet iedereen heeft dezelfde zekerheid. Een knipbeurt kost al snel rond de 30 euro, dat is veel geld."
Lees ook: Marokko: ze betalen de schulden van de armsten af
In zijn kapsalon knipt Hassan alleen mannen. Klanten mogen zelf bepalen wat ze betalen, of zelfs helemaal niets. "Sommigen kiezen ervoor wat meer te betalen, anderen laten hun haar dan weer gratis doen. Ik vraag niemand om een loonfiche: ik ga uit van het goede van de mens."
Hassan benadrukt dat hij niemand in een ongemakkelijke positie wil brengen. "Wie niets betaalt, vraag ik – niemand is verplicht – een bedankje neer te schrijven in ons gastenboek. Die woorden van dank doen deugd: voor mij én voor de klanten die wat meer neertellen. Voor de rest worden er geen vragen gesteld en hoeft niemand zijn financiële situatie op tafel te gooien. Laat je jouw haar gratis of tegen een zacht prijsje knippen, dan is dat ons geheimpje."
Lees ook: Najib Amhali helpt moslims met afkickkliniek
De 55-jarige kapper vindt het belangrijk dat iedereen er goed uit kan zien, ongeacht hun financiële situatie. "Heb je het moeilijk, dan is een dure knipbeurt het laatste op je lijstje. Maar iedereen heeft het recht zich goed in z’n vel te voelen. We moeten samenleven en elkaar helpen."
Viper Shield: succesvolle test voor Marokkaanse F-16
Marokko breidt binnenlands luchtvaartnetwerk uit
Kanker, tweede doodsoorzaak in Marokko
Gouden tijden voor Marokkaanse franchisemarkt
Hogere toltarieven op komst in Marokko
Koutoubia-moskee inspireert iconisch gebouw in Manhattan
Koutoubia-moskee inspireert iconisch gebouw in Manhattan
Algerijnse dadels vast aan Marokkaanse grens
Ryanair-vlucht vanuit Marrakech omgeleid
Canadese Marokkanen vrezen jobverlies door Trump’s importheffing
Vermiste Marokkaanse meisjes in Londen teruggevonden
Makelaar Soufyène Mazouz veroordeeld voor mega-oplichting
Snelweg Rabat-Casablanca: Marokko legt Marokkaanse bedrijven op
Marokkaan in auto geliquideerd in Italië