9 september 2021 - 10:40 - Marokko
Een hacker heeft de persoonlijke gegevens van meer dan twee miljoen Marokkanen online gezet. De gegevens bevatten ook informatie over de Mohammed V-universiteit in Rabat.
Identiteit, beroep, e-mail adres, enz. Een hacker heeft de persoonlijke gegevens van meer dan 2 miljoen Marokkanen vrijgegeven. "In de nacht van vrijdag 3 september 2021 heeft een zwarte hoed (een kwaadwillende hacker) die trots de naam draagt van de stichter van het nazisme, Adolf Hitler, 2.064.201 accounts van mannen en vrouwen uit Marokko geüpload naar drie gratis cloudruimtes die beschikbaar zijn op het web", schrijft cyberbeveiligingspecialist Damien Bancal.
Lees ook: Marokkaanse bedrijven getroffen door cybercriminelen
Bancal, de auteur van het artikel, is tevens de oprichter van Zataz, een Franse website die gespecialiseerd is in informatie met betrekking tot computercriminaliteit "De hacker haalde de informatie uit het LinkedIn-datalek dat enkele weken geleden op de zwarte markt werd vrijgegeven," schrijft hij.
De hacker heeft ook gegevens over de Mohammed V Universiteit in Rabat geüpload. Volgens Bancal gaat het om 2181 curricula vitae uit de periode 2013-2020. "De prestigieuze instelling die in de stad Rabat is gevestigd werd het slachtoffer van de kwaadaardige verdeling van 2181 cv’s," zegt hij.
Controverse rond Algerijnse scheidsrechter en Royal Air Maroc
Achraf Hakimi en Imaan Hammam in koppel?
België waarschuwt reizigers voor Marokko
Vader Lamine Yamal voor de rechter, dubbele rol in steekpartij
Fikse boete voor man die uitkering ontving tijdens vakantie in Marokko
Geen schaduw, wel palmbomen: kritiek in Marokko
België waarschuwt reizigers voor Marokko
Geen schaduw, wel palmbomen: kritiek in Marokko
Marokko pakt landroof keihard aan
Geldafpersing op Marokkaanse weg (video)
Politicus vast voor vastgoedfraude in Tanger
Belangrijke verbindingsweg in Nador is "een schande"
Marokkaans raadslid doneert lever om tante te redden
Nederlander betrapt met camper vol hasj bij grens Marokko