9 april 2025 - 06:00 - Marokko
De Marokkaanse verkeerswetgeving staat voor grote veranderingen. Het ministerie van Transport en Logistiek heeft op 30 september vorig jaar een wetsvoorstel tot herziening van de verkeerswet ingediend bij het secretariaat-generaal van de regering. Het wetgevingsproces is momenteel in gang.
Een bron binnen het ministerie meldt aan Médias24 dat het document op 6 februari gedurende twintig dagen openbaar is gemaakt op het portaal van het secretariaat-generaal van de regering om commentaar van het publiek te verzamelen. Momenteel is het ministerie bezig met het verwerken van de ontvangen opmerkingen en het opstellen van een overzicht van de reacties, alvorens het wetsvoorstel ter goedkeuring naar de regeringsraad en vervolgens naar het parlement te sturen.
Lees ook: Marokko vernieuwt verkeersregels en belooft zware straffen
Deze hervorming is een reactie op de alarmerende toename van het aantal verkeersdoden onder bestuurders van twee- en driewielige voertuigen. Het percentage verkeersdoden in deze groep is gestegen van 25% in 2015 (het referentiejaar van de Nationale Strategie voor Verkeersveiligheid 2017-2026) naar 44,2% in 2023. De bron benadrukt dat het gezien deze zorgwekkende ontwikkeling noodzakelijk is om de strategieën voor het verbeteren van de veiligheid van motorrijders te herzien en alle betrokken partijen te mobiliseren om deze kwetsbare weggebruikers te beschermen.
Lees ook: Elektrische steps in Marokko aan banden
Daarnaast is gebleken dat de huidige verkeerswet, die sinds 2010 van kracht is, beperkingen kent in bepaalde bepalingen met betrekking tot de verkeersveiligheid, wat aanpassingen noodzakelijk maakt. Bovendien vereisen technologische ontwikkelingen op het gebied van transport en verkeersveiligheid een actualisering van de regelgeving om innovatieve oplossingen en moderne hulpmiddelen te integreren, zowel om aan de behoeften van de weggebruikers te voldoen als om de verkeersveiligheidsindicatoren te verbeteren. Het wetsvoorstel omvat ook de herziening van de voorwaarden voor het behalen van een rijbewijs voor bromfietsen, evenals de boetes en sancties, en de actualisering en vereenvoudiging van bepaalde administratieve procedures.
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Ryanair bemoeilijkt (opnieuw) vliegvoorwaarden naar Marokko
Marokkanen in buitenland slachtoffer vastgoedfraude
Marokko-Algerije: oorlog woedt
Britten ruilen Spanje in voor Marokko
Vrouw sterft na heftige ruzie om stuk grond in Marokko
Marokko: eindelijk (echte) daling olijfolieprijzen
Senior smokkelaar betrapt met 600 Kilo Marokkaanse hasj
Taxichaos op luchthaven Marrakech: systeem faalt