8 januari 2025 - 14:40 - Marokko
De uitbreiding van de luchthaven Mohammed V in Casablanca gaat definitief door. Op een terrein van 910 hectare worden een derde terminal en een nieuwe landingsbaan aangelegd.
Naast deze twee nieuwe voorzieningen worden ook de twee bestaande terminals van de luchthaven gerenoveerd. Na de voltooiing van de werkzaamheden zal de luchthaven van Casablanca een van de grootste van Afrika zijn, zowel qua oppervlakte als qua kwaliteit van de dienstverlening, meldt Médias24.
Lees ook: Casablanca versnelt bouw nieuwe luchthaven
Een van de obstakels voor de start van het project was de verwerving van de grond. Dit probleem is volgens het medium opgelost. De Marokkaanse regering heeft op 13 december 2024 besloten om percelen met een totale oppervlakte van 910 hectare in de gemeente Nouaceur te onteigenen ten behoeve van het Nationaal Bureau voor Luchthavens (ONDA).
Lees ook: Marokko bouwt nieuwe terminal op luchthaven Casablanca
Nu deze stap is gezet en de haalbaarheidsstudies zijn afgerond, kan de uitbreiding van de luchthaven van Casablanca van start gaan. ONDA zal binnenkort verschillende aanbestedingen uitschrijven om het project te realiseren. De werkzaamheden zullen naar verwachting vier jaar duren.
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget
Douanier in joggingbroek! Marokko kijkt verbaasd
Nador maakt van Kariat Arekmane vakantieparadijs
Cannabisthee? Marokko lanceert commercialisering
Marokko zet AI-camera’s in op scholen
Royal Air Maroc start nieuwe directe vlucht