10 maart 2025 - 07:00 - Marokko
Marokko investeert fors in de uitbreiding van de luchthaven Tanger Ibn Battouta, met het oog op het WK voetbal in 2030 dat het land samen met Spanje en Portugal organiseert. Het project, waarvoor ruim 3,27 miljard dirham is uitgetrokken, moet de capaciteit van de luchthaven vergroten van 2 naar 7 miljoen passagiers per jaar.
Het doel van de uitbreiding is tweeledig: enerzijds moet de luchthaven klaar zijn voor de verwachte toename van passagiers en vluchten in verband met het WK, anderzijds moet het project bijdragen aan de toeristische en economische ontwikkeling van de regio.
Lees ook: Uitbreiding luchthaven Tanger van start
De uitbreiding is een samenwerking tussen verschillende ministeries en lokale overheden. In maart werd een partnerschapsovereenkomst goedgekeurd die de financiering en uitvoering van de werkzaamheden regelt.
Lees ook: Veranderingen op luchthaven Tanger
De luchthaven van Tanger wordt uitgebreid met een oppervlakte van 199 hectare. Er komt een nieuwe passagiersterminal van 55.000 vierkante meter, een moderne verkeerstoren en een nieuwe toegangsweg. Ook wordt er een parkeergarage gebouwd met 1400 plaatsen, een parkeerterrein voor vliegtuigen aangelegd en een hekwerk van 6 kilometer lang gebouwd.
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
FC Barcelona komt naar Marokko!
Tanger verscherpt bouwcontrole na mislukt project
Hachim Mastour: "Ik was een crash-test"
Marokkaanse diaspora: dit zijn de geldregels voor trips naar Marokko
Drones, helikopters, raketten… Marokko bereidt zich voor
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Tanger verscherpt bouwcontrole na mislukt project
Drones, helikopters, raketten… Marokko bereidt zich voor
Oorlog Iran-Israël: Royal Air Maroc kalmeert reizigers
Marokko staat voor nieuwe extreme hittegolf
Hoe probleemprojecten in Marokko door criminelen worden gebruikt
Marokkaans vastgoed illegaal vanuit Europa verworven
Khadija weigerde avances en werd verminkt, zware celstraf