30 augustus 2017 - 17:45 - Marokko
De grensovergang Tarajal tussen Marokko en Sebta zal gesloten blijven tot 11 september als gevolg van de viering van Eid ul-Adha.
De sluiting van de grensovergang heeft enkel betrekking tot dragers en auto’s die naar de enclave gaan om goederen te kopen en ze naar Marokko te smokkelen. In het buitenland gevestigde Marokkanen en toeristen mogen de enclave vrij binnen.
In de afgelopen dagen werd in aanloop van Eid el Kebir een sterke stijging van het aantal smokkelaars opgemerkt, wat eerder deze week tot een dodelijke stormloop leidde. Twee Marokkaanse vrouwen van 34 en 45 jaar werden daarbij vertrappeld. Ze werden in een ernstige toestand naar het ziekenhuis gebracht waar ze aan hun verwondingen bezweken.
Sinds het begin van het jaar kwamen vier Marokkaanse vrouwen om bij stormlopen bij de grensovergang van Sebta. De Marokkaanse en Spaanse autoriteiten sluiten regelmatig de grensovergang om incidenten te vermijden.
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget
Douanier in joggingbroek! Marokko kijkt verbaasd
Nador maakt van Kariat Arekmane vakantieparadijs
Cannabisthee? Marokko lanceert commercialisering
Marokko zet AI-camera’s in op scholen
Royal Air Maroc start nieuwe directe vlucht