29 december 2015 - 19:00 - Economie
Marokko heeft nog maar een klein deel ontvangen van de financiële hulp die door de Samenwerkingsraad van de Arabische Golfstaten (GCC) voor 2015 was beloofd. Het koninkrijk ontving slechts 4 miljard dirham, terwijl de samenwerkingsraad 13 miljard dirham had beloofd.
Abdellatif Jouahri, baas van Bank Al Maghrib, maakte dat bekend tijdens een persconferentie. Hij vertelde tevens dat hij in september nog hoopte 6 miljard dirham te ontvangen.
Marokko heeft daadwerkelijk nog maar 2 miljard ontvangen en zou deze week nog eens 2 miljard krijgen. Of dat ook echt zal gebeuren blijft onzeker volgens TelQuel.
Meerdere bronnen oordelen dat deze late betaling te wijten is aan de daling van de olieprijzen. Het Marokkaanse ministerie van Financiën heeft desondanks de volledige donatie in de begrotingswet voor 2016 opgenomen.
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Lamine Yamal baalt: geen auto van FC Barcelona
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Marokkaanse douaneregels voor auto-overdracht diaspora
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Marokko’s auto-industrie groeit, Spanje onder druk
Belasting betalen in Marokko verandert
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Marokkaanse dirham houdt stand
Blauwe energie: Spaans geld voor eerste offshore windpark Marokko
Marokko slaat alarm: Russisch gokapp plundert deviezen
Marokko verdrievoudigt paprika-export naar Spanje