29 november 2022 - 23:00 - Wereld
Na de nederlaag van België tegen Marokko op het WK in Qatar is er zondag geweld geweest in het centrum van Brussel en in verschillende Belgische en Nederlandse steden. Er was aanzienlijke materiële schade, waardoor de politie moest ingrijpen.
Philip Close, de burgemeester van Brussel, veroordeelde de incidenten op Twitter en droeg de politie op "de relschoppers te arresteren". De politie heeft een tiental mensen gearresteerd na de rellen in het centrum van Brussel, Sint-Jans-Molenbeek, Schaarbeek en Anderlecht. Meer arrestaties zouden kunnen volgen nadat bewakingscamera’s in andere delen van de Belgische hoofdstad zijn nagekeken, meldt EFE.
Lees ook: Incidenten in Luik na wedstrijd Marokko-België
De onlusten begonnen halverwege de tweede helft toen ongeveer 150 jongeren uit het centrum van Brussel een container in brand staken, vuurwerk afvuurden en geparkeerde voertuigen vernielden, meldt de Belgische openbare omroep RTBF. Op beelden was te zien hoe verschillende fans een auto aanvielen en steps in brand staken. In Luik hebben ongeveer 50 mensen een politiebureau aangevallen, terwijl anderen ’s avonds laat straatmeubilair vernielden of nachtwinkels plunderden.
Lees ook: Zware rellen in België na WK-overwinning Marokko
Er vonden ook incidenten plaats in verschillende Nederlandse steden na de overwinning van Marokko op België. In het centrum van Rotterdam demonstreerden 500 mensen en gooiden vuurwerk en flessen naar de politie. Er waren ook rellen in Den Haag, waar ongeveer 500 mensen bijeenkwamen. Ook in Utrecht en Amersfoort bestormden fans de straten, staken motoren in brand en gooiden met vuurwerk.
Wie is de nieuwe vriendin van Lamine Yamal?
Marokkaanse vastgoedmagnaten verdacht van witwassen drugsgeld
Marokkaanse motorrijder komt om bij crash in Florida
Marokkaanse celebs ontduiken massaal belasting
Anas neergestoken op Palestina-demonstratie in Brussel: "Ik weet wie het was"
Veerboot naar Marokko ramt havenbarrière in Algeciras
Marokkaanse motorrijder komt om bij crash in Florida
Anas neergestoken op Palestina-demonstratie in Brussel: "Ik weet wie het was"
Veerboot naar Marokko ramt havenbarrière in Algeciras
Europese Unie wil nieuw pact met Marokko
Vrouw probeert vliegtuigdeur te openen op vlucht naar Marokko
Jacht op Mocro maffia-brein: Europa belooft beloning
Marokkaan verdacht van brand bij citadel Bastia
Rusland blokkeert 28 ton vis uit Marokko