25 april 2024 - 16:00 - Sport
Het recente bezoek van FIFA-voorzitter Gianni Infantino aan Marokko om de finale van de Afrika Cup zaalvoetbal bij te wonen, die voor de derde keer op rij door de Atlas Leeuwen werd gewonnen, heeft in Spanje voor onrust gezorgd. Spanje en Portugal, die samen met Marokko het WK 2030 organiseren, hebben beide de wens uitgesproken om de finale van het toernooi te organiseren.
"Ik voel me thuis in een land dat leeft en ademt voor voetbal. Dit voetbalgekke land is een geweldige gastheer voor verschillende toernooien, waaronder dit, en ik ben nu al erg enthousiast over wat 2030 ons zal brengen", aldus Infantino vanuit Rabat, waar hij afgelopen weekend de finale van de Afrika Cup zaalvoetbal bijwoonde, gehuld in een Marokkaans shirt. Woorden en gebaren die in Spanje, waar men graag de finale van het WK 2030 in het Bernabéu stadion wil zien spelen, voor veel ongerustheid hebben gezorgd.
Lees ook: Marokko en Spanje botsen over finale WK 2030
Volgens El Debate zou de Marokkaanse voetbalbond proberen te profiteren van de crisis bij de Spaanse voetbalbond, waar interim-voorzitter Pedro Rocha in verdenking is gesteld van corruptie, om de FIFA te overtuigen de finale van het WK 2030 in het 115.000 plaatsen tellende Grote Stadion van Casablanca te laten spelen. De bouw van dit pareltje zou in 2025 moeten beginnen en in 2028 moeten worden voltooid.
Lees ook: Marokkaanse zaalvoetbalploeg verovert derde Afrikaanse titel op rij
De situatie bij de Spaanse voetbalbond (RFEF) dreigt de kandidatuur van Marokko, Spanje en Portugal voor het WK van 2030 in gevaar te brengen. Het uiteindelijke besluit ligt bij de wereldvoetbalbond FIFA.
AI-foto Nasser Zefzafi en vader raakt, maar is nep
Hakim Ziyech mist goud in Qatar
Marokko 15 jaar later: een wereld van verschil volgens Russische celeb
Klap aan caïd: Marokkaanse uit Canada opnieuw terecht na virale video
Nieuwe megaferry’s van GNV mogelijk naar Marokko
@Marokko: "Vereenvoudig de grensprocedures tijdens Marhaba!"
Hakim Ziyech mist goud in Qatar
Lamine Yamal even onzichtbaar: hilarische blunder van toeristen (video)
Abderrazak Hamdallah neemt het op voor Cristiano Ronaldo
Voetbalwedstrijd Marokko-Sierra Leone: op welke zender en om hoe laat?
Nieuwe plannen voor Sofyan Amrabat
Marokko U20 kent tegenstander in kwartfinale Afrika Cup, en het wordt niet makkelijk
Neil El Aynaoui heeft zijn keuze gemaakt
Finale koorts: Hakim Ziyech vol vertrouwen