24 januari 2021 - 11:20 - Marokko
In Marokko is alles in gereedheid gebracht voor een succesvolle vaccinatieoperatie tegen het coronavirus. "De bevoegde partijen zorgen voor een dagelijkse monitoring van deze problematiek, vooral in verband met leveranciers", zegt regeringsleider Saadeddine El Othmani.
Volgens El Othmani is het grootste obstakel voor de start van de campagne het probleem met de levering van de vaccins. Door een toenemende wereldwijde vraag is het voor de fabrikanten onmogelijk gebleken om de productie van de vaccins op peil te houden.
Ook benoemde de premier het feit dat de vaccin-producenten met de levering van de vaccins voorrang geven aan de landen waar zij gevestigd zijn. Volgens El Othmani blijft Marokko voor de start van de vaccinatiecampagne afhankelijk van de ontwikkelingen op de internationale vaccinmarkt.
El Othmani onthulde tevens dat er een speciaal volgsysteem voor gevaccineerde mensen zal worden ontwikkeld. Iedere Marokkaan die het vaccin heeft ontvangen zal een formulier met daarop een QR-code meekrijgen. Het is een idee dat is geopperd door de Chinese president Xi Jinping. Dit wereldwijde mechanisme zou ook gebruikt moeten worden om te kunnen controleren of reizigers gevaccineerd zijn.
Real Madrid geeft jonge slachtoffer aardbeving Al Haouz nieuwe thuis
Halal vlees op school in Canada, ouders boos
Prinses Lalla Salma duikt weer op in Marokko
Laatste rit in noodlottige kabelbaan: het verhaal van Hind en Aziz
Drie jaar cel voor Marokkaanse activiste Saida El Alami na koninklijke gratie
Mel B onthult reden achter tweede huwelijk in Marokko
Prinses Lalla Salma duikt weer op in Marokko
Drie jaar cel voor Marokkaanse activiste Saida El Alami na koninklijke gratie
Opmerkelijke uitspraak in Marokko: ontrouwe man hoeft cel niet in
Marokko rijdt toekomst in: 43.000 nieuwe vrachtwagens
Marokko pakt goudmarkt aan: goedkoper goud voor iedereen?
Ophef om haastige opknapbeurt voor komst Koning Mohammed VI
Spectaculaire redding in Al Hoceima: man vast op steile rotswand (video)
Zieke baby krijgt eindelijk hulp na grootschalig protest in Marokko